Premjeras su Punsko valsčiaus viršaičiu aptarė lietuviškų mokyklų išlaikymo klausimus (2)

V.Liškausko ir A. Butkevičiaus susitikimas | lrv.lt nuotr.

V.Liškausko ir A. Butkevičiaus susitikimas | lrv.lt nuotr.

Kovo 4 d. Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priėmė Lenkijos Punsko valsčiaus viršaitį Vytautą Liškauską. Susitikime buvo aptarti finansiniai sunkumai, dėl kurių ketinama Punsko valsčiuje uždaryti tris lietuviškas mokyklas.

Punsko valsčius dar praėjusiais metais kreipėsi į Lenkijos valdžios institucijas, prašydamas padidinti mokykloms, kuriose mokoma lietuvių kalba, mokinio krepšelį 80 proc., tačiau priimtas sprendimas mokinio krepšelį padidinti tik 20 proc.

Norint išlaikyti tris pagrindines mokyklas, papildomai 2013 metais reikėtų apie 700 tūkst. litų. Šios sumos Punsko valdžia neturi, todėl, tarybos sprendimu, mokyklas ketinama uždaryti.

„Tai ne politinė, bet ekonominė – finansų trūkumo – problema. Lietuva yra pasirengusi iš savo valstybės biudžeto skirti 400 tūkst. litų, tačiau tai būtų tik laikinas problemos sprendimo būdas. Būtina suprasti, jog net ir suradę reikiamas lėšas, problemą išspręstume tik šiems metams. Tam reikia ir Lenkijos Vyriausybės institucijų sprendimo dėl tolimesnio lietuviškų mokyklų finansavimo“, – teigė Ministras Pirmininkas.

Anot premjero, padėtį dėl susidariusios situacijos bandys spręsti ir į Punską kovo 11 d. vyksiantis švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. Ministras planuoja susitikti su lietuvių bendruomene bei vietos valdžia.

V.Liškausko ir A. Butkevičiaus susitikimas | lrv.lt nuotr.

V.Liškausko ir A. Butkevičiaus susitikimas | lrv.lt nuotr.

Uždarius tris minėtas nedideles mokyklas, Lenkijoje lietuviškai būtų galima mokytis tik Punsko Dariaus ir Girėno mokykloje bei Punsko Kovo 11-osios licėjuje ir Seinuose esančioje „Žiburio“ mokykloje, kuri veikia tik Lietuvos finansinės pagalbos dėka.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė