Premjeras priims Punsko valsčiaus viršaitį (0)

Vytautas Liškauskas | Alkas.lt nuotr.

Vytautas Liškauskas | Alkas.lt nuotr.

Šiandien 15 val. Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius priims Punsko valsčiaus viršaitį Vytautą Liškauską. Susitikime numatoma kalbėti apie sudėtingą lietuvių švietimo situaciją Punsko valsčiuje.

„Lietuvos Premjerui noriu pasakyti, kad dėl lėšų trūkumo Punsko valsčius pats nėra pajėgus išlaikyti lietuviškų mokyklų“, – sako Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas. Jo nuomone, lietuvių švietimą Lenkijoje turėtų finansuoti Lenkijos vyriausybė, todėl finansinės paramos Lietuvos premjero neprašysiąs.

Lietuvos Vyriausybė lietuviškoms mokykloms Punsko valsčiuje išsaugoti ketina skirti iš valstybės biudžeto nuo 350 iki 400 tūkst. litų. Šiam tikslui Lietuva jau yra skyrusi vienkartinę finansinę paramą. Buvusi LR Vyriausybė 2011 metais davė 350 tūkst. litų.

Prieš pusantrų metų Lenkijos švietimo ministerija pripažino problemą dėl lietuviškų mokyklų ir žadėjo padidinti finansavimą 80 proc., bet vėliau apsigalvojo ir lėšas padidino 20 proc.

Nacionalinės edukacijos ministerijos tinklalapyje išdidžiai skelbiama, kad 2013 m. „lietuviškoms mokykloms iš biudžeto skirta beveik 50 proc. lėšų daugiau“ negu pernai.

Uždarius tris minėtas nedideles mokyklas, Lenkijoje lietuviškai būtų galima mokytis tik Punsko Dariaus ir Girėno mokykloje bei Punsko Kovo 11-osios licėjuje ir Seinuose esančioje „Žiburio“ mokykloje, kuri veikia tik Lietuvos finansinės pagalbos dėka.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė