Pakartotinius Seimo rinkimus akylai stebėjo jaunimo organizacija „Baltosios pirštinės“ (0)

„Baltosios pirštinės“ nuotr.

„Baltosios pirštinės“ nuotr.

Pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ savanoriai vakar vykusius pakartotinius rinkimus stebėjo Biržų-Kupiškio, Ukmergės ir Zarasų-Visagino vienmandatėse apygardose. Nors rinkimai sekmadienį vyko gana sklandžiai, pavieniai galimų nusižengimų atvejai fiksuosi visose apygardose.

Stebėti sekmadienį vykusių pakartotinių rinkimų pilietinės iniciatyvos „Baltosios pirštinės“ savanoriai pasklido po visą Lietuvą. Siekiant užkardyti rinkimų pažeidimus, sudarančius prielaidas abejoti rinkimų rezultatų sąžiningumu ir teisėtumu, pastebėję neleistiną veiką „Baltųjų pirštinių“ savanoriai buvo kviečiami fiksuoti ir užkardyti nusižengimus apie juos nedelsiant informuojant Vyriausiąją rinkimų komisiją. Nepaisant to, kad sekmadienį rinkimai vyko gana vangiai, dienos eigoje „Baltųjų pirštinių“ savanoriai apie galimus pavienius nusižengimus informavo iš visų apygardų.

Vienoje Ukmergės apygardos apylinkių buvo pastebėtas įtartinas automobilis, kurio keleiviai balsuoti išeidavo paeiliui, atskirai po vieną. Biržuose parašytas pareiškimas dėl tiesioginės agitacijos Evangelikų-Reformatų bažnyčioje, kur vienas kandidatų dalino kalendorius su savo atvaizdu. Zarasų-Visagino apygardos Dusetų apylinkėje „Baltųjų pirštinių“ savanoriai pastebėjo išgėrusią rinkimų komisijos pirmininkę. Atvykus policijos pareigūnams, jai nustatytas sunkus girtumas. Pirmininkė nušalinta nuo pareigų.

„Rinkimų diena praėjo sklandžiai, didesnių rinkimų pažeidimų užfiksuota nebuvo. Verta pastebėti, kad bendraujant su rinkimų komisijų nariais ir stebėtojais visose apygardose buvo užsiminta apie tai, jog šiuose rinkimuose balsavo kaip niekad mažai išgėrusių ar asocialių asmenų“ – sako „Baltųjų Pirštinių“ savanorė Rūta Mačiulytė.

Sekmadienio rytą „Baltųjų pirštinių“ organizatoriai buvo informuoti, kad dalis savanorių atvykti į jiems budėti paskirtas apylinkes atvykti negalės dėl pablogėjusių oro sąlygų. Naktį iškritęs sniegas ir pablogėjusios sąlygos keliuose labiausiai trikdė Zarasų-Visagino apylinkėse budėti besiruošiusių savanorių darbą. Atsižvelgiant į pasikeitusią situaciją, buvo suformuotos mobilios „Baltųjų pirštinių“ savanorių grupės, kurios patruliavo po skirtingas apylinkes. Problematiškiausios apylinkės buvo stebimos nuolat. Savanoriai daug bendravo su rinkimų komisijų nariais bei stebėtojais. Informacija apie situaciją aplankytose apylinkėse buvo operatyviai dalinimasi su VRK ir policijos pareigūnais.

„Ruošiantis pakartotiniems rinkimams kiekvienoje apylinkėje buvo planuota turėti bent po vieną „Baltųjų pirštinių“ savanorį. Dėl per  naktį pablogėjusių oro sąlygų savanoriams pavyko pasiekti apie 80 proc. rinkimų apylinkių. Tikimės geresnio oro per antrąjį turą Kovo 17 dieną ir planuojame stebėti visas rinkimų apylinkes 100 proc.“ – teigia „Baltųjų pirštinių“ organizatorius Tadas Langaitis.

Pilietinė iniciatyva „Baltosios pirštinės“ startavo 2012 m. spalį, po didelio masto balsų pirkimo 2012 m. pirmojo rinkimų etapo  į Seimą. Iniciatyva suteikė galimybę pilietiškai aktyviems visuomenės nariams aktyviai stebėti antrąjį Seimo rinkimų etapą. Jo metu pilietiškai atsakingi šalies gyventojai savanoriškai budėjo 34 rinkimų apygardose, fiksuodami ir užkirsdami kelią balsų pirkimui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė