Lenkų radikalai užsimojo vaikus iki 14 metų priverstinai pamokyti religijos (39)

Jaroslavas Narkevičius

Jaroslavas Narkevičius

Kovo 4 d. radikaliosios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) Seimo frakcijos atstovas Jaroslavas Narkevičius Seime įregistravo Šveitimo įstatymo pataisas, kuriomis siūlo mokyklose įvesti privalomas tikybos pamokas. Šiomis pataisomis iš tėvų būtų atimta teisė rinktis ar savo vaiką leisti į etikos, ar tikybos pamokas. Tik sulaukę 14 metų moksleiviai patys turėtų teisę rinktis tarp etikos ir tikybos.

Šiuo metu galiojantis įstatymas leidžia rinktis arba tikybos, arba etikos pamokas. Iki 14 metų renkasi vaikų tėvai, o sulaukę 14 metų apsisprendžia patys mokiniai.

Įstatymo projekto aiškinamojo rašto dalyje „Projekto rengimą paskatinusios priežastys, pirminiai jo siūlytojai ir asmenys, dalyvavę rengiant ar tobulinant projektą“ pateikiami nerišlūs ir neargumentuoti bendri samprotavimai esą:

„Dabar galiojančiame įstatyme yra numatyta pasirinkimo teisė tarp tikybos ir etikos, o tai sudaro prielaidą skirtingam šių dalykų pasirinkimui (t.y. vienais metais renkantis tikybos, kitais – etikos pamokas) ir neužtikrina galimybių mokiniui susipažinti su tomis dvasinėmis vertybėmis, kurias teigia religija ir kurių rekia [matyt norėta parašyti reikia – Alkas.lt pastaba]  bręstančiai asmenybei“.

Taip pat teigiama, kad „mokinių tėvų (globėjų, rūpintojų) apsisprendimą tikėjimo atžvilgiu dažniau lemia asmeniniai motyvai ir išoriniai veiksniai, negu mokyklinės programos ar mokytojo poveikis“. Ir vadovaujantis šiais nerišliais argumentais prieinama išvados, kad „atsižvelgiant į tai, tikslinga būtų įvesti privalomą tikybos dėstymą [matyt norėta pasakyti – mokymą, o ne dėstymą, nes kalbama ne apie aukštąsias mokyklas ir dėstytojus, o apie bendrojo lavinimo mokyklas ir mokytojus – Alkas.lt pastaba] mokyklose“.

„Šis lenkų radikalų Švietimo įstatymo pataisų siūlymas vertintinas kaip taktinis žingsnis, siekiant konservatyvią katalikišką Lietuvos visuomenės dalį netiesiogiai padaryti LLRA šalininkais bent vienu klausimu, tuo pačiu ją supriešinant su pasaulietiškų pažiūrų visuomene ir taip gal būt nukreipiant dėmesį nuo tikrųjų LLRA darbų ir siekių visokeriopai formuoti ir stiprinti separatistinį lenkų anklavą Pietryčių Lietuvoje“, – taip LLRA atstovų seime veiksmus įvertino  Alkas.lt portalo apžvalgininkas ir redaktorius Jonas Vaiškūnas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Religija, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė