Atidarytas naujas interneto tinklapis, skirtas palaikyti dialogą tarp valdžios ir visuomenės (6)

CapturePradeda darbą tinklapis „viesapaslaptis.lt“, kurio lankytojai gali pateikti savo pasiūlymus, susijusius su Prezidentės, Seimo, Vyriausybės, ministerijų veikla, taip pat sukritikuoti įvairius policijos, savivaldybių institucijų veiksmus ar netgi Konstituciją. Kartu kviečiami Seimo nariai bei įvairių institucijų vadovai, diskutuoti įvairiais visuomenės teikiamais paklausimais bei jiems aktualiomis idėjomis.

Pastebėtina, kad šiame puslapyje Seimo nariai gali rasti naudingų pasiūlymų, kurie gali virsti netgi įstatymų pataisomis. Žinoma, Vilniuje išrinktas Seimo narys kažin ar teiks įstatymo projektą, kuriuo diferencijuojamos Seimo narių algos – vienas tinklapio lankytojas siūlo didesnes algas mokėti tiems Seimo nariams, kurie išrinkti vienmandatėse apygardose ir dažnai vyksta į susitikimus su rinkėjais. Kuo toliau nuo Vilniaus nutolusi apygarda – tuo galėtų būti didesnė alga, kadangi patiriamos didesnės išlaidos parlamentinei veiklai.

Neseniai atidarytame tinklapyje gausu originalių idėjų, pavyzdžiui, siūloma sumažinti ministerijų skaičių, jungiant kai kurias ministerijas į vieną, panaikinti Vyriausybės kultūros ir meno premiją. Naujai išrinktiems Seimo nariams tai gali būti puiki idėjų kasykla, o lankytojams – vieta, kur savo idėjas galima pristatyti visuomenei. Daugiausia temų pasiūlę tinklapio lankytojai patys tampa ir puslapio administratoriais, įgydami vis aukštesnį statusą.

Puslapis gali tapti puikia alternatyva straipsnių komentarams ir patraukti mėgstančius rašyti komentarus po straipsniais, turinčiais savo nuomonę žmones. Jo kūrėjai – bendraminčių kolektyvas, siekiantis šalies gerovės.

„Mes siekiame, kad kiekvieno mūsų šalies piliečio balsas būtų išgirstas ne tik prieš rinkimus. Žavimės rašytojo ir diplomato Jurgio Savickio idėjomis ir siekiame nuomonių pliuralizmo. Mes norėtume, kad visi Lietuvos valdžios žmonės – nuo Seimo nario iki eilinio savivaldybės tarnautojo – savo darbe išties remtųsi pirmiausia šalies Konstitucija.
Savo internetinį puslapį kuriame ne „dėl trupinio aukso, gardaus valgio šaukšto“, kaip sakė Vincas Kudirka, o todėl, kad mums rūpi, kaip gyvensime rytoj. Mes siekiame interneto pagalba leisti žmonėms atvirai išsakyti nuoskaudas, išreikšti savo mintis dėl Lietuvos ir jos visuomenės ateities“, – teigia tinklapio kūrėjai.

Pilietinės valios tinklalapio pristatymas jau šį antradienį (kovo 5 d.), 13 valandą, prie Lietuvos Respublikos Seimo. Laukia netikėtumai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė