Paskutinę Kaziuko mugės dieną lydėjo trumpalaikės pūgos (nuotraukos) (0)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Šiandien, kovo 3 dieną paskutinę Kaziuko mugės dieną nei pardavėjų, nei pirkėjų oro sąlygos nelepino „ intensyviai snigo ir kartais kilo pūga, o vakarop ėmė šalti, todėl mugės lankytojai turėjo slidinėti tarp prekyviečių. Po pietų pasigirdo šūksniai: „išpardavimas“, „išparduodamos baronkos“ „žuvies išpardavimas“ ir t.t. Beje, Rokiškio baronkų kaina nukrito nuo 6 iki 3 litų.

Šiandien taip pat Vilniaus rotušėje buvo pasirašytos Mugių tarptautinio bendradarbiavimo sutartys. Kaziuko mugės organizatoriaus Asociacijos „Šventė visiems“ Prezidento Vytenio Urbos iniciatyva į Vilnių atvyko mugių ir renginių atstovai iš Estijos – Talino Senojo miesto dienų, Rusijos –Kaliningrado miesto ir Baltarusijos –Vitebsko miesto.

Iškilmingo sutarčių pasirašymo metu Vilniaus mero pavaduotojas Jaroslav Kaminski ir kiti svečiai atkreipė dėmesį į tai, kad miestams yra svarbu užmegzti mugių mainų saitus, išsaugoti ilgametes renginių tradicijas, pasidalinti sukaupta patirtimi, partnerystės pagrindu rengti bendrus projektus.

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus sav. nuotr.

Pasak iniciatorių, pasirašyti dokumentai sudarys palankias sąlygas mugių organizatoriams pristatyti amatininkus, tautodailininkus, kulinarinio paveldo entuziastus skirtingų šalių miestų renginiuose. Praėjusiais metais analogiškos mugių bendradarbiavimo sutartys pasirašytos su Varšuva, Gdansku, Liublinu ir Sankt Peterburgu.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė