„Kino pavasaris“ skelbia pretendentes į geriausios lietuvių kino aktorės titulą (0)

Kinopavasaris.lt nuotr.

Kinopavasaris.lt nuotr.

Gražia tradicija tapę Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ metų geriausios lietuvių kino aktorės rinkimai yra vieninteliai, kuriuose lemiamą balsą turi patys kino žiūrovai.

Likus vos porai savaičių iki 18-ojo „Kino pavasario“, festivalio ir rinkimų globėjos kompanijos „Bourjois“ surengto iškilmingo vakaro metu šiandien pristatytos trys praėjusiais ir šiais metais kine ryškiausiai suspindusios aktorės: Jurga Jutaitė, Severija Janušauskaitė ir Valda Bičkutė.

Didžiausias kino festivalis šalyje kiekvieną pavasarį skelbia rinkimus ne tik tam, kad būtų išrinkta geriausia vaidmenų kūrėja, bet ir siekiant atkreipti dėmesį į aktorių darbą, tobulėjimą ir jų indėlį į šalies kiną.

„Geriausios aktorės rinkimai rengiami ne viename užsienio festivalyje ir džiugu, kad ši graži ir prasminga tradicija Vilniuje taip pat sulaukia ypatingo dėmesio ir kino mylėtojų palaikymo,“ – pasakoja festivalio „Kino pavasaris“ direktorė Vida Ramaškienė.

Šiai metais festivalio žiūrovai savo pretendentę išrinkti turės daugiau laiko. Jau nuo šio vakaro prasidėjęs balsavimas tęsis ne dvi, o beveik keturias savaites. Kiekvieną dieną balsuojantys galės laimėti įvairių festivalio prizų. Taip siekiama, kad kuo daugiau kino mylėtojų turėtų galimybę atiduoti savo balsą už mėgstamą aktorę ir taip pelnyti jai „Geriausios metų kino aktorės“ titulą.

Jau nuo šio vakaro, kovo 1 dienos, „Kino pavasario“ žiūrovai ir kino gerbėjai gali balsuoti už savo favoritę interneto svetainėse www.kinopavasaris.lt ir www.moteris.lt. Balsavimas vyks iki kovo 28 dienos, kai festivalio uždarymo ceremonijos metu bus iškilmingai paskelbta daugiausiai publikos balsų surinkusi ir geriausia metų kino aktore tapusi vaidmenų kūrėja. Metų geriausiajai tarptautinė kosmetikos kompanija „Bourjois‟ įteiks specialų prizą – kelionę į Paryžių.

„Šie metai „Bourjois“ – ypatingi. Švenčiame 150-ąjį jubiliejų stilingai, išreikšdami filosofiją, kuri paremta unikalia paryžietiška dvasia, kur grožis – tai gyvenimo būdas. Filmai ir kosmetika teikia gyvenimo džiaugsmą ir galimybę svajoti. 1879-aisiais „Bourjois“ iš teatro pasaulio persikėlė į miestų pasaulį. Mes džiaugiamės galėdami prisidėti prie „Kino pavasario“, atiduodami duoklę mūsų patirčiai ir istorijai. Norėtume pasidalinti savo vertybėmis su nugalėtoja, suteikdami jai specialų prizą – kelionę į Paryžių,“ – pretendentes sveikino „Bourjois‟ rinkodaros vadovė Rytų regionui ir Baltijos šalims Julija Vojnova.

Pirmą pavasario dieną „Kino pavasario“ ir „Bourjois“ surengto vakaro metu visas tris aktores sveikino buvusios šių rinkimų nugalėtojos bei žinomos kino pasaulio moterys. Pačios pretendentės dėkojo festivaliui už parodytą malonų dėmesį ir paramą bei pripažino šių rinkimų vertę.

„Dar nuo studijų laikų „Kino pavasariui“ jaučiu begalinę meilę, todėl man čia būti yra didelė laimė. Ypač tokiomis gražiomis aplinkybėmis, “ – šypsojosi filmo „Tyli naktis“ žvaigždė Valda Bičkutė.

Populiariame lietuvių filme „Aurora“ pagrindinį vaidmenį atlikusi Jurga Jutaitė jau antrus metus pretenduoja į geriausios metų kino aktorės titulą.

Užsienio kūrėjų filmuose ne vieną ryškų vaidmenį sukūrusi bei artėjančio „Kino pavasario“ lietuviškoje programoje pristatomuose filmuose – R.Marcinkaus „Ekspermenas“ ir Ž.Povilaičio „Kablelis“ – pagrindinius vaidmenis atlikusi aktorė Severija Janušauskaitė taip pat džiaugėsi dėmesiu.

„Linkiu kitoms aktorėms sutikti savo Godardą, Fellinį ir visus Lietuvos režisierius,“ – sakė viena pretendenčių S. Janušauskaitė.

Festivalis „Kino pavasaris“ kviečia kino gerbėjus jau dabar balsuoti už savo favoritę interneto svetainėje.

Šių metų pretendentės į metų geriausios Lietuvos kino aktorės titulą:

Jurga Jutaitė (g. 1986 m.) sukūrė pagrindinius vaidmenis režisierės K.Buožytės filme „Aurora“ (šių metų „Kino pavasario“ konkursinės programos filmas) ir režisieriaus K.Vildžiūno juostoje „Aš esi tu“ bei antraplanį vaidmenį juostoje „Kai apkabinsiu tave“ (rež. K.Vildžiūnas).

Severija Janušauskaitė (g. 1981 m.). atliko pagrindinius vaidmenis filmuose „Žvaigždė“ („The Star“, rež. A.Melikyan) ir „Anarchija Žirmūnuose“ (rež. S.Drunga), antraplanį – filme „Myliu kulką tavo širdyje“ (rež. D.Vaišnoras) ir epizodinį – režisieriaus A.Puipos filme „Miegančiųjų drugelių tvirtovė“. 18-asis „Kino pavasaris“ rodys du filmus, kuriuose vaidina ši aktorė: „Kablelis“ (rež. Ž.Povilaitis) ir „Ekspermenas“ (rež. R.Marcinkus).

Valda Bičkutė (g. 1980 m.). Valstybinio Vilniaus Mažojo teatro aktorė sukūrė pagrindinius vaidmenis režisieriaus M.Martinsono juostose „Tyli naktis“ ir „Nereikalingi žmonės“, antraplanį – režisierės K.Buožytės filme „Kolekcionierė“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė