Užsienio šalių studentai gali kreiptis dėl K.Būgos stipendijos (0)

Kazimieras Būga

Kazimieras Būga

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) paskelbė Lietuvos valstybinių Kazimiero Būgos stipendijų konkursą.

K.Būgos vardo stipendijos kasmet skiriamos užsieniečiams, užsienio šalių aukštosiose mokyklose studijuojantiems lietuvių kalbą, siekiant skatinti domėjimąsi lietuvių kalba ir literatūra užsienyje.

Šiuo metu pasaulyje, daugiausiai Europoje, veikia daugiau nei 30 lituanistikos centrų, kuriuose per 100 humanitarų dėsto ir tiria lietuvių kalbą ir kultūrą. Apytikriais skaičiavimais, lietuvių kalbą ir kultūrą įvairiose pakopose užsienyje šiuo metu studijuoja per 600 studentų. Gausiausias būrys yra Lenkijoje, Čekijoje ir Vokietijoje. Užsienio šalių aukštųjų mokyklų lituanistikos ir baltistikos centrai iki rugpjūčio 31 d. kviečiami atrinkti po vieną kandidatą iš savo studentų ir pateikti jo kandidatūrą Švietimo ir mokslo ministerijai.

Stipendija konkurso būdu skiriama vienerių akademinių metų laikotarpiui – 2013-2014 mokslo metams. Stipendijos dydis šiuo metu yra 1040 litų per mėnesį (8 bazinės socialinės išmokos).

Šiais mokslo mokslo metais K.Būgos stipendijas gauna 6 studentai, studijuojantys lietuvių kalbą Italijos, Vokietijos, Izraelio, Čekijos, Lenkijos ir Rusijos universitetuose.

Iškilaus kalbininko Kazimiero Būgos vardu pavadintą stipendiją lietuvių kalbą studijuojantiems užsieniečiams Lietuvos Respublikos Vyriausybė įsteigė 2007 metais.

Stipendijas yra gavę 30 studentų, studijuojančių lietuvių kalbą Čekijos, Italijos, Lenkijos, Rusijos, JAV, Latvijos, Suomijos, Vokietijos, Izraelio universitetuose.

Daugiau sužinoti apie K.Būgos stipendijų ir kitus konkursus galima ŠMM tinklalapyje.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė