Netekome dailininkės E.J.Jaudegytės (0)

E.J.Jaudegytė, ciurlionis.lt nuotr.

E.J.Jaudegytė, ciurlionis.lt nuotr.

Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus ir Lietuvos Dailininkų sąjungos Kauno skyrius su giliu liūdesiu praneša, kad vasario 27 dieną netikėtai mirė žymi dailininkė, ilgametė muziejaus darbuotoja, Keramikos muziejaus vadovė Emilija Jėzualda Jaudegytė.

E.Jaudegytė gimė 1941 spalio 29 dieną Kaune. Baigusi vidurinę mokyklą, 1961 m. įstojo į tuometinį LSSR valstybinio dailės instituto Kauno vakarinį Taikomosios dailės skyrių. 1967 m. studijas baigė, įgydama keramikės specialybę. Jau tuomet savo kūrybos vedliais pasirinko dailininkus Č.Kontrimą, P.Stauską, B.Klovą, J.Mozūraitę-Klemkienę, E.Jakutytę. Dar studijuodama dirbo keramikos gamykloje „Jiesia“ dekoruotoja. Po studijų įsidarbino gide naujai atidarytoje Vitražo ir skulptūros galerijoje (dab. Įgulos bažnyčia). Nuo 1975 m. – Keramikos muziejaus vadovė.

E. Jaudegytė 1996–2008 buvo LDS Kauno skyriaus akvarelininkų sekcijos pirmininkė bei tarybos narė. Lietuvos muziejininkų asociacijos narė nuo 1970 m., o nuo 1987 m. M. K. Čiurlionio draugijos narė.

E. Jaudegytė dirbusi keramikos, grafikos ir akvarelės srityse aktyviai dalyvavo parodinėje veikloje. Ji yra surengusi per dvidešimt personalinių parodų,  jos darbai buvo eksponuoti daugiau nei septyniasdešimtyje grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. E. Jaudegytės darbų  turi Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus bei Lietuvos dailės muziejus.

E.Jaudegytė nuo 1996 iki 2012 buvo nepailstanti  plenerų „Nemunas“ iniciatorė ir organizatorė. Jos aktyvi kūrybinė veikla neliko nepastebėta. E.Jaudegytė ne kartą buvo apdovanota padėkos raštais ir diplomais.

Mūsų visų mylimą Emiliją prisiminsime kaip kuklų, šiltą ir jaukų žmogų, kuri visada buvo pasirengusi suteikti pagalbą, buvo kupina idėjų, planų, buvo neišsenkantis prisiminimų apie dailės ir muziejaus gyvenimą šaltinis. Tai buvo tokia ryški asmenybė, be kurios pasaulis nebebus toks spalvingas.

Su velione atsisveikinti galima nuo vasario 28 d. 16 val.  Šv. Antano bažnyčios šarvojimo salėje (Radvilėnų pl. 15) .

Šv. mišios bus aukojamos kovo 2 d. 8.00 val. Šv. Antano bažnyčioje.  Karstas išnešamas kovo 2 d. 12.00 val. Laidojama  bus Panemunės kapinėse.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė