Latviškuose konservuose rasta neteisėtai įdėtos arklienos (2)

Bushcraft.lt nuotr.

Bushcraft.lt nuotr.

Latvijos Respublikos Maisto ir veterinarijos tarnyba vasario 27 dieną išplatino pranešimą spaudai, kuriame pranešė, kad vienos žinomos Latvijos mėsos perdirbimo įmonės gaminamuose jautienos produktuose nustatyta arklienos DNR.

Pranešime teigiama, kad bent kelios Latvijos skerdyklos galėjo sukčiauti parduodant arklieną kaip jautieną. Atlikus patikrinimus įmonėse nustatyta, kad iš skerdyklos arkliena pasiekdavo mėsos perdirbimo įmones jau kaip jautiena. Latvijoje per 2012 metus buvo paskersta 416 arklių, iš kurių daugiau nei pusė (272 arkliai) buvo paskersti UAB „AIBI“ skerdykloje. Iš jų 203 arklių skerdenos buvo pristatytos į mėsos perdirbimo įmonę UAB „Forevers“. Tyrimas vis dar tęsiamas, tačiau pirminė informacija rodo, kad visais atvejais arkliena į mėsos perdirbimo įmonę buvo vežama kaip jautiena. UAB „Forevers“ maisto produktų etiketėse nebuvo nurodoma, kad produktų sudėtyje yra arklienos. Latvijos atsakingos institucijos inspektoriai tikrina dar kelių Latvijos skerdyklų veiklą.

Patikrinus Latvijos kompanijos UAB „Kursu zeme“ mėsos konservus, platinamus Lietuvos rinkoje, patvirtintas mėsos klastojimo atvejis, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba.

Atlikti DNR tyrimai parodė, kad konservuose dalis jautienos buvo pakeista arkliena, nors informacijos apie tai ženklinimo etiketėse nepateikta. Nurodyta išimti iš prekybos šiuos maisto gaminius. Jais prekiavo 3 didžiausi prekybos centrai Lietuvoje.

Lietuvoje arklius skerdžianti įmonė – UAB „Agrovet“ buvo nuodugniai patikrinta dar prieš savaitę, Europoje kilus jautienos klastojimo skandalui. Patikrinimo metu buvo  nustatyta, kad visos mūsų šalyje paskerstų arklių skerdenos yra išvežamos į kitas ES šalis, lydinčiuosiuose dokumentuose teisingai nurodoma, kad vežama mėsa yra arkliena, o faktiniai išvežtų arklienos skerdenų kiekiai atitiko deklaruojamus.

Naujausiais duomenimis tyrimai dėl galimų klastojimo atvejų vykdomi Jungtinėje Karalystėje, Olandijoje, Belgijoje, Airijoje, Bulgarijoje, Prancūzijoje, Liuksemburge, Slovakijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Portugalijoje, Slovėnijoje, Kipre, Graikijoje, Ispanijoje, Vengrijoje, Šveicarijoje, Latvijoje – iš viso 21 ES valstybėje.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė