Į šiųmetinės Kaziuko mugės amatininkų sambūrį įsilies 12-os galerijų-dirbtuvių profesionalūs meistrai (0)

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Į šiųmetinės Kaziuko mugės amatininkų sambūrį įsilies ir 12-os galerijų-dirbtuvių profesionalūs meistrai, pameistriai, kurie dalyvauja Vilniaus miesto savivaldybės Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programoje, šalies ir tarptautiniuose renginiuose atstovaujantys Vilniaus krašto amatininkams.

Kaziuko mugės iškilmingoje atidarymo ceremonijoje ir teatralizuotoje mugės eisenoje jie yra pagrindinė ašis ir puošmena. Nešini savo amato vėliavomis, šventiniais amatininkų drabužiais pražygiuos pagrindinėmis miesto gatvėmis – nuo Lukiškių aikštės, per Gedimino prospektą trauks Pilies gatve link Rotušės. Jie jau septintus metus kvies visus šventės dalyvius prisijungti prie karalaičio Kazimiero eisenos.

Mugėje demonstruos savo amato gamybos procesus, prekiaus savo sukurtais dirbiniais, dalinsis amato paslaptimis, priims individualius lankytojų užsakymus.

Per 10 Dailiųjų amatų programos dalyvių ir Vilniaus dailiųjų amatų asociacijos narių turi Lietuvos tautinio paveldo sertifikatus. Jų gaminiai – tik rankų darbo, iš tradicinių žaliavų, gaminami senosiomis arba jas atitinkančiomis naujomis technologijomis, išsaugotos unikalios kokybinės gaminių savybės, formos, sudėtis ir kiti specifiniai ypatumai.

Mugėje bus galimybė susitikti su keramikos meistrais iš Vilniaus puodžių cecho, „Amatų gildija“, juodosios keramikos „Molio laumė“, amatininkų klubų meistrais „Dvaro meistrai“, „Menas sau“, kalviais iš Užupio kalvystės muziejaus, vitražistais iš „Vitražo manufaktūra“ ir „Dangės stiklas“, odininkais iš „Nauja Sirena“, skiautinių ir lėlių meistre iš dirbtuvės „Gražioji skiautė“, popieriaus karpinių meistru Klaidu Navicku.

Kviečiami mugės lankytojus iš Rotušės aikštės užsukti į ką tik įsikūrusią, Savičiaus g. 8, meistrų kalvę. Čia ne tik sušilsite, bet ir atrasite aukščiausio profesionalumo meistrų dirbtuvę bei Vilniaus dailiųjų amatų asociaciją.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė