Dabar gimdant namuose neginamos nei moters, nei vaiko teisės (1)

gimdyms-uz-grotuLietuvos šeimos centras kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo pirmininką ir sveikatos apsaugos ministrą, prašydamas sudaryti darbo grupę, kuri parengtų įstatymų ir įsakymų pakeitimo projektus, kad būtų užtikrinta ir reglamentuota medikų pagalba gimdyvėms namie.

„Esame labai sunerimę skaitydami žiniasklaidoje apie kratas šeimose, kurios išdrįso gimdyti vaikus namie. Ir toliau nesprendžiant gimdymo ne ligoninėje bei medicininės pagalbos suteikimo gimdyvėms reglamentavimo bus priešinami piliečiai su valstybe, o medicina su motinyste. Dabar galiojantys teisės aktai gimdant namie negina nei moters, nei vaiko teisių į medicininę pagalbą“, – sako Lietuvos šeimos centro vadovė Dalia Lukėnienė.

Primename, kad 2012 m. balandžio 17 d. Lietuvos šeimos centras drauge su kitomis šeimoms atstovaujančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis jau buvo kreipęsis į sveikatos apsaugos ministrą su panašiu prašymu, tačiau gavo neigiamą atsakymą.

Lietuvos šeimos centras mano, kad teisę gimdyti namie įtvirtina Lietuvos Respublikos Konstitucija (22 straipsnis) ir Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija (8 straipsnis), o Hipokrato priesaika įpareigoja medikus padėti gimdyvėms ir naujagimiams, kad ir kur jie gimtų.`

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė