Teismas nagrinės Kovo 11-osios eitynių rengėjų skundą (4)

Kovo 11-osios patriotinė eisena Gedimino prospekte ir gausi policijos palyda | T.Baranausko nuotr.

Kovo 11-osios patriotinė eisena Gedimino prospekte ir gausi policijos palyda | T.Baranausko nuotr.

Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) praneša, kad šiandien, 15.30 val., Vilniaus apygardos administraciniame teisme (Žygimantų g. 2) vyks LTJS ir Lietuvių tautinio centro (LTC) skundo nagrinėjimas dėl Kovo 11-osios eitynių.

Vilniaus miesto savivaldybė net du kartus iš eilės atsisakė leisti rengti tradicines Kovo 11-osios eitynes Gedimino prospektu ir  pasiūlė tai daryti kitoje vietoje.

Pasak LTJS pirmininko ir Tautininkų Sąjungos vicepirmininko Juliaus Pankos užtikrinti saugų ir šventišką renginį LTJS galėsiąs tik tuo atveju, jei savivaldybė duos formalų leidimą šioms eitynėms. Jis išreiškė viltį, kad teismas įpareigos savivaldybę surasti Kovo 11 d.  Gedimino prospekte vietos vieną valandą tetrunkančiom šventinėms eitynėms.

„Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga tikisi, kad teisme triumfuos teisingumas ir sveikas protas.  Mūsų įsitikinimu, tradicinės eitynės tikrai vyks bet kuriuo atveju, bet jei teismas įpareigos Vilniaus miesto savivaldybę suderinti su mumis eitynių laiką, bus daug lengviau užtikrinti eitynių saugumą, apsisaugoti nuo galimų provokacijų ir nesusipratimų“, – prieš teismo posėdį sakė J.Panka.

Vasario 4 d. Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) ir Lietuvių tautinis centras (LTC) apskundė teismui Vilniaus miesto savivaldybės sprendimą neleisti surengti Vilniaus miesto Gedimino prospekte eitynių jau ne pirmus metus patriotinio jaunimo rengiamų Kovo 11-osios šventės proga.

Kaip žinia pernai gruodžio mėnesį Vilniaus miesto savivaldybės administracija nusprendė 2013 metais neleisti LTC ir LTJS rengiamų tradicinių Kovo 11-osios eitynių sostinės Gedimino prospektu. Eitynių rengėjams buvo pranešta, kad šventinei eisenai bus leidžiama žygiuoti tik nuo mesto centro atokiau, už Neries, esančia Upės gatve, kurioje 2009-aisiais metais vyko homoseksualistų eitynės…  Atsisakymą savivaldybės valdininkai motyvavo tuo, kad Gedimino prospekte Kovo 11 d. jau yra numatyti kiti renginiai. Eitynių rengėjai savo ruožtu teigė, kad jokie savivaldybės renginiai, tuo metu kai jie kreipėsi leidimo, dar nebuvo numatyti.

2013 03 01 papildyta:

Teismas išnagrinėjo tautininkų eitynių rengėjų prašymą panaikinti Vilniaus valdžios draudimą žygiuoti Gedimino prospektu Kovo 11-ąją ir renginiui numatyti kitą vietą, sprendimas bus skelbiamas pirmadienį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė