„Girstučio“ baseine atliekami paskutiniai darbai (0)

„Girstučio“ baseinas | Kauno miesto savivaldybės nuotr.

„Girstučio“ baseinas | Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kaunietės Rūtos Meilutytės pergalių įkvėpti jos kraštiečiai nekantriai laukia kultūros ir sporto centro „Girstutis“ baseino rekonstrukcijos pabaigos. Šio projekto statybos vadovo Dariaus Meškuočio teigimu, sporto ir pramogų komplekso drobėje dedami paskutiniai potėpiai.

Rekonstruotas „Girstučio“ baseinas taps bene pačiu moderniausiu Lietuvoje – sportininkams skirto baseino ilgis atitinka tarptautinius standartus, čia vyks šalies pirmenybės. Nauja baseino vonia praplatinta ir pailginta pagal Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartinius matmenis.

„Baseino ilgis pagal FINA reikalavimus yra labai tiksliai apibrėžtas – 50 metrų. Leidžiama tik 3 cm paklaida į didesnę pusę. Tačiau iš anksto reikėjo numatyti keleto centimetrų rezervą, nes pakabinus specialius laiko fiksavimo skydus, baseinas sutrumpėja“, – statybos subtilybes pasakojo D. Meškuotis.

Pagal projektą iš viso „Girstučio“ baseine yra 180 sėdimų vietų, tačiau ateityje jų kiekį bus galima padidinti iki 500. Pasak D. Meškuočio, išeitis galėtų būti lengvos mobilios tribūnos, pastatomos iš šonų.

Baseine visada bus palaikoma 28–29 laipsnių temperatūra. Oro temperatūra bus šiek tiek mažesnė, tačiau taip pat komfortiška. Moderni įranga nuolat seks vandens būklę – reguliuos jo šilumą, chloruos vandenį, papildys trūkstamo vandens kiekį.

Baseinas yra išklotas specialiomis neslidžiomis plytelėmis, atvežtomis iš Vokietijos. Komfortą didins ir visose zonose – aplink baseinus, dušuose, rūbinėse –  įrengtos šildomos grindys.

Anot D. Meškuočio, baseino patalpoje nuo garuojančio vandens kaupsis nemažai drėgmės, todėl jis bus gerai ventiliuojamas, naudojant specialią sausinimo sistemą. Ventiliacijos sistema prieš Valstybinės komisijos vertinimą bus testuojama. Prileidus baseiną vandens bus sudarytos natūralios sąlygos ir  porą savaičių vyks stebėjimas.

„Visi plaukimo baseinai yra statomi ant kolonų, panašiai kaip vonia namuose, kad esant reikalui būtų galima iš apačios apžiūrėti ir pataisyti. Be to, vanduo į baseiną yra leidžiamas taip pat iš apačios – per specialius purkštuvus, kurių rekonstruojamame baseine yra beveik 100. Jeigu vandenį leistume per vieną ertmę, baseine susidarytų labai didelė srovė. Baseine vanduo cirkuliuoja ratu – patenka per apačią, o pro viršų išteka“, – ypatybes pasakojo D.Meškuotis.

„Girstučio“ kultūros ir sporto rūmų rekonstrukcija finansuojama Kauno miesto, Lietuvos valstybės biudžetų ir ES lėšomis. Projekto „Girstučio“ kultūros ir sporto rūmų rekonstrukcija, Kovo 11-osios g. 26, Kaunas“ finansavimo ir administravimo sutartyje numatyta, jog iš Europos regioninės plėtros fondo „Girstučio“ rekonstrukcijai bus skirta 5 mln. Lt. Bendra projekto vertė – 20,7 mln. Lt. Projekto tikslas – rekonstruoti „Girstučio“ kultūros ir sporto rūmus, įkuriant daugiafunkcinį vandens sporto, pramogų ir sveikatingumo kompleksą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė