Kauno simfoniniame orkestre svečiuosis jaunasis pianistas L.Geniušas (0)

Lukas Geniušas | Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Lukas Geniušas | Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Šį ketvirtadienį, 18 val., Kauno valstybinėje filharmonijoje Kauno miesto simfoninis orkestras rengia koncertą, kurio svečias – Lietuvos publikos itin laukiamas jaunasis pianistas Lukas Geniušas. Orkestrui, kuris atliks Liudvigo van Bethoveno ir Franco Šuberto simfoninius opusus, diriguos Martynas Staškus.

Koncertą pradės didingoji L. van Bethoveno uvertiūra „Koreolanas“. Kitas šio kompozitoriaus kūrinys – koncertas fortepijonui ir orkestrui nr. 5 „op 73 es-dur“, žinomas kaip „Imperatoriškasis“. Tai paskutinis iš Bethoveno koncertų fortepijonui, parašytas 1809–1811 metais Vienoje. Pats kompozitorius dėl progresuojančio kurtumo niekada šio koncerto neskambino. Antroji šio koncerto dalis „Adagio un poco moto“ – vienas gražiausių ir lyriškiausių L. Van Bethoveno kūrybinio palikimo puslapių.

Koncerte taip pat skambės Franco Šuberto simfonija nr. 8 „Nebaigtoji“. Simfoniją sudaro dvi dalys vietoje įprastų keturių, abi – lyrinės ir panašaus charakterio. Pirmojoje prasiveržia dramatizmas, antrajai būdinga rimtis ir svajingumas. Pats autorius taip ir neišgirdo orkestro atliekamo savo kūrinio.

Lukas Geniušas – ketvirtosios muzikų kartos atstovas – pirmąjį viešą koncertą surengė 1996 metais ir nuo tada su įvairiais orkestrais skambino prestižinėse Maskvos, Sankt Peterburgo, Vilniaus, Vroclavo ir Hamburgo salėse, surengė rečitalius Lenkijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Austrijoje. Nuo 2004 metų jis yra Mstislavo Rostropovičiaus fondo stipendininkas.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė