„Avaaz“ kviečia pasirašyti tarptautinę peticiją: Sustabdykime skalūnų dujų gavybą Lietuvoje (44)

Mitingas prieš skalūno dujas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Mitingas prieš skalūno dujas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Tarptautinė nevyriausybinė organizacija „Avaaz“ („Avaaz“ reiškia „Balsas“) – didžiausia pasaulyje web kampanijų organizatorė, turinti daugiau nei 19 mln. narių. „Avaaz“ sitemoje paskelbta peticija pavadintaSTOP shale gas drilling in LITHUANIA“ (Sustabdykime skalūnų dujų gavybą Lietuvoje).

Šia peticija valdantieji raginami neskubėti priimti spendimų neįsigilinę į tarptautinę patirtį ir dar kartą įvertinti grėsmes ir rizikas aplinkai, kuriai beje priklauso ir žmogus.

Tarptautinė „Avaaz“ peticiją galima pasirašyti  ČIA.

Taipa pat naudojantis socialiniu tinklu Facebook galima paraginti ir savo draugus, kad taip pat pasirašytų šią peticiją.

2011 ir 2012 metais Čekijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje ir Lenkijoje ir ne tik šiame regione nuvilnijo banga protestų, kuriuose tūkstančiai žmonių reikalavo nutraukti skalūninių dujų paiešką.  Žmonės telkėsi į būrelius, bendruomenes, judėjimus ir netgi kūrė peticijas ir prašė pasaulio pagalbos.

Ir šią minutę interneto playbėse  galima būtų atrasti dešimtis o gal ir daugiau aktyvių peticijų ta pačia tema. Problema tampa globali. Lietuvoje didelių bangų dar reikėtų kiek palūkėti, juk pas mus viskas savu laiku, tačiau dažniausiai per vėlai. Žmonėms begėdiškai trūksta informacijos, nešališkos, ne juodos ar baltos, o margos kurią kiekvienas įvertintų iš savų pozicijų. Panašu, jog informacijos apie „Ševron“ („Chevron“) korporaciją taip pat reikėtų paieškoti patiems. Galima pradėti nuo „Google“ ir „Wikipedia“, nepatingėkite, juk atradimo džiaugsmas mąsina žmones dalintis naujais įspūdžiais ir patirtimi.

Skalūninės dujos dažniausiai išgaunamos hidraulinio plėšymo proceso dėka. Hidraulinis plėšymas (angl. hydraulic fracturing arba fracking) tai procesas, kurio metu gamtinės dujos yra išlaisvinamos iš molio skalūnų uolienų. Ši technologija JAV sukėlė gamtinių dujų gavybos bumą, tačiau kai kurie ekspertai nerimauja dėl galimos vandeningų horizontų taršos ir metano dujų patekimo į aplinką, tai paskatino kai kuriose vietovėse apriboti skalūnų dujų gavybą.

Esama ir lietuviškų peticijų kurias taip pat reikėtų vertinti rimtai, vieną jų rasite čia: http://www.peticijos.lt/visos/71056

Ši peticija bus teikiama Lietuvos Prezidentei Dalei Grybauskaitei, Lietuvos Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui, Lietuvos Energetikos Ministerijai, Lietuvos Geologijos Tarnybai.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė