Prezidentė D.Grybauskaitė susitiko su ES Vadovų Tarybos pirmininku H.V.Rompėjumi (video) (0)

Hermanas Van Rompėjus ir Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Hermanas Van Rompėjus ir Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Vasario 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininku Hermanu Van Rompėjumi (Herman Van Rompuy). Susitikime buvo aptarta politinė padėtis Europoje, svarbūs ES klausimai, Lietuvos pasirengimas pirmininkauti ES Tarybai ir svarbiausi darbai.

„Po kelių mėnesių Lietuva taps ne tik geografiniu, bet ir politiniu Europos centru. Pirmą kartą vadovausime Europos Sąjungos Tarybai. Tam ruošiamės labai atsakingai. Turėsime suderinti visai Europai labai svarbius ir sudėtingus sprendimus. Privalome pateisinti tarptautinės bendruomenės pasitikėjimą“, – sakė Prezidentė.

Pirmininkavimo metu bus aptariami skaitmeninės dienotvarkės, Rytų partnerystės, gynybos ir saugumo klausimai. Mūsų valstybei teks derinti naujo daugiamečio ES biudžeto įgyvendinimo programas, tarpininkauti priimant sprendimus dėl Ekonominės ir pinigų sąjungos stiprinimo, tęsti vidaus energetikos rinkos kūrimą.

Šalies vadovės išskyrė tris pagrindines Lietuvos pirmininkavimo kryptis. Pirmoji – finansinės drausmės užtikrinimas, kuris būtinas finansiniam stabilumui ES. Antroji kryptis – Europos ekonominis augimas, kuris įmanomas tik sudarius vienodas galimybes visiems europiečiams naudotis bendrosios rinkos privalumais. Trečioji pirmininkavimo kryptis – Europos atvirumas. Jis svarbus tiek rengiantis Rytų partnerystės viršūnių susitikimui, tiek ir užtikrinant, kad ES sienos būtų veiksmingai kontroliuojamos ir saugomos.

Lietuvos pirmininkavimo metu Vilniuje vyks ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimas, Informacinių ir ryšio technologijų konferencija (ICT 2013), ES vidaus energijos rinkos užbaigimui skirta konferencija, Baltijos jūros regiono strategijos forumas, Europos jaunimo konferencija ir kiti renginiai.

httpv://youtu.be/lS31CqBALYs

Lietuvos ir ES vadovai atidarė Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtą diskusiją „Kokios Europos norime?“. Tai pirmoji tokio aukšto lygio vieša diskusija Lietuvoje apie Europos ateitį. Diskusijoje dalyvauja šalies mokslininkai, ekspertai, politikai, politologai ir studentai.

Rengiantis Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai ir pradedant Europos Piliečių metus, šalies vadovė pabrėžė, kad visų ES šalių interesas – vieninga, stipri ir konkurencinga Europa. Šalies vadovė pakvietė visus savo idėjomis prisidėti prie geresnės Europos kūrimo.

Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtą diskusiją „Kokios Europos norime?“ | lrp.lt nuotr.

Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai skirtą diskusiją „Kokios Europos norime?“ | lrp.lt nuotr.

„Europa išgyvena laikotarpį, kai būtina rasti sudėtingus, tačiau visoms ES šalims strategiškai svarbius sprendimus. Visi esame čia, nes mums svarbu kokioje Europoje gyvensime. Kiekviena šalis atsakinga už saugios, vieningos, ekonomiškai ir politiškai stiprios ir konkurencingos Europos kūrimą“, – atidarydama diskusiją kalbėjo Prezidentė.

Prezidentės teigimu, Europa turi greitai reaguoti į kintančias sąlygas, visose srityse siekti gilesnės integracijos, gebėti suderinti finansinės drausmės ir ekonomikos augimo priemones.

Lietuvoje surengta pirmoji aukšto lygio vieša diskusija šia tema reaguojant į vis dažniau pasigirstančius svarstymus apie ES ateitį. Į šią diskusiją susirinko ir savo įžvalgomis, kaip atrodys ES po kelerių metų ir ko ateityje tikimasi iš ES, dalinosi mokslininkai, politikai, politologai, ekspertai, studentai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė