Lietuvos piliečiai tarė ne skalūninių dujų gavybai Lietuvoje (nuotraukos, video) (32)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Šiandien, vasario 26 dieną, prie Prezidentūros (S.Daukanto aikštė) susirinko nemenkas būrys žmonių, kurie plakatais, šūksniais ir muzika reikalavo aukščiausių Lietuvos vadovų neleisti amerikiečių kompanijai „Chevron“ žvalgyti ir išgauti skalūnines dujas.

„Leidimas žvalgyti ir eksploatuoti skalūnines dujas galutinai sužlugdys žemės ūkį ir užterš geriamąjį vandenį. Europa dar tik stebi, tiria šį pavojingą skalūninių dujų žvalgybos ir gavybos procesą ir kol kas neįsileidžia. O Lietuvos Vyriausybė, „Chevron Lietuva“ parduoda mūsų žemę, mūsų gyvenimus neatsiklausdama savo žmonių“, –  rašoma mitingo rengėjų pranešime.

Tarp mitinguotojų atsirado ir saujelė jaunų žmonių, kurie laikė plakatus su užrašais: „Ar žinai?“, „Šalis rankas nuo atskalūno“. Taip jie išreiškė priešingą, nei daugumos susirinkusiųjų nuomonę.

13.30 val. derybininkų grupė dėl skalūninių dujų išgavimo bei Lietuvos gruntinių vandenų užteršimo grėsmės buvo priimta Lietuvos Respublikos  Premjero Algirdo Butkevičiaus. Tuo metu mitingas persikėlė į V.Kudirkos aikštę prie Vyriausybės.

Neišvengta ir provokacijų. Grupė jaunuolių , nekreipdami dėmesio net į garbaus amžiaus mitingo dalyvių prašymus nestovėti su provokacinio tūrinio plakatais ant Lietuvos piliečių gerbiamo V.Kudirkos paminklo, bet kuomet jie vis tik buvo jau policijos paprašyti nulipti per jų turimą megafoną buvo paleista LTSR himno ištrauką taip dar labiau suteršdami šviesų V.Kudirkos atminimą ir paniekinant jo sukurtą Tautišką Giesmę.

„Tokie veiksmai negalėjo nesukelti pagrįsto pasipiktinimo ir buvome priversti kreiptis į teisėsaugą dėl administracinio poveikio priemonių taikymo pažeidėjams“ – praneša Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų Sąjungos Vilniaus m. skyrius.

Ministras Pirmininkas priėmė Lietuvos žaliųjų judėjimo bei Tauragės regiono atstovus, kurie yra išreiškę susirūpinimą dėl skalūnų dujų žvalgybos darbų neigiamo poveikio aplinkai.

Premjeras patikino, kad jokios sutartys dėl skalūnų dujų žvalgybos nebus pasirašomos, kol Lietuvos mokslininkai nepateiks išvadų apie šio proceso įtaką gamtai. Lietuvos mokslų akademijos ekspertai šias išvadas žada pateikti kovo mėnesį.

„Galutiniai sprendimai bus priimti tik įvertinus ir aptarus mokslininkų pateiktą medžiagą. Dar kartą pabrėžiu, kad nebus atliekami tyrimai, kurie galėtų neigiamai paveikti gamtą, aplinką ir žmonių sveikatą“, – sako Ministras Pirmininkas.

httpv://youtu.be/00ZNqxYq-Kk
httpv://youtu.be/1chIqjLU_bc
httpv://youtu.be/8vjktXVV83w
httpv://youtu.be/R029yrKZHp4
httpv://youtu.be/cx9iWujhWfs

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė