Kaziuko mugėje neturėtų būti viešai skerdžiamos kiaulės (1)

efoto.lt, V. Stonio nuotr.

efoto.lt, V. Stonio nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, atsižvelgdama į žiniasklaidos priemonėse išplatintą informaciją apie Vilniuje Kaziuko mugės metu žmonių akivaizdoje ketinamą paskersti kiaulę, informuoja, kad su gyvūnų žudymu susiję veiksmai yra reglamentuojami Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatyme ir kituose šią veiklą reglamentuojančiuose teisės aktuose.

Vadovaujantis Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo nuostatomis, draudžiama žiauriai elgtis su gyvūnais ir juos kankinti, bet kokiomis priemonėmis tiesiogiai ar netiesiogiai propaguoti ir skatinti žiaurų elgesį su jais, kurstyti smurtą prieš gyvūnus. Šiame įstatyme numatyta, kad žiauriu elgesiu su gyvūnais ir jų kankinimu laikomi ir tokie veiksmai, kaip gyvūnų naudojimas reklamai, filmavimui, fotografavimui, parodose ir kituose renginiuose, jeigu dėl to jiems sukeliamas skausmas, baimė ar kančia.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba viešą kiaulės žudymą stebint renginio dalyviams ir lankytojams priskiria žiauriam elgesiui su gyvūnais. Veterinarijos specialistų nuomone, tai yra tiesioginis žiauraus elgesio su gyvūnais propogavimas ir skatinimas.

„Toks viešas kiaulės skerdimas turi būti uždraustas dar ir dėl to, kad gyvuliai privalo būti skerdžiami tik skerdyklose, išskyrus atvejus, kai ūkininkas skerdžia jam priklausančius gyvūnus savo poreikiams tenkinti. Skerdyklose gyvuliai apsvaiginami, kad mažiau kentėtų. Stengiantis apsaugoti visuomenės sveikatą, skerdiena turi būti tikrinama dėl trichineliozės“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vyriausiasis veterinarijos gydytojas Giedrius Blekaitis.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė