Šiandien minimos Estijos Nepriklausomybės paskelbimo 95-osios metinės (2)

Estijos vėliava | blogger.com nuotr.

Estijos vėliava | blogger.com nuotr.

1918 m. vasario 24 d. Estija pasiskelbė esanti nepriklausoma valstybė. Savo valstybingumą estams, kaip ir lietuviams, teko ginti ginkluotose kovose. Jau kitą dieną po nepriklausomybės paskelbimo Taliną užėmė vokiečiai ir šeimininkavo šalyje iki pat rudens.

Tik lapkričio 11 d. okupacinė vokiečių valdžia atidavė krašto valdymo reikalus estams. Vokiečiai traukėsi, tačiau po jų artinosi rusai. Estų partizanai ilgai kovojo su Rusijos kareiviais. Rusija pasirašė su Estija taikos sutartį tik 1920 m. vasario 3 d.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Estijos Respublikos Prezidentą Tomą Henriką Ilvesą (Toomas Hendrik Ilves) Nepriklausomybės paskelbimo 95-ųjų metinių proga.

„Vasario 16 dieną Lietuva taip pat minėjo 95-ąsias Valstybės atkūrimo metines. Šios šventės yra ne tik priminimas apie mūsų šalių valstybingumo ištakas, bet ir paraginimas gera valia ir visomis priemonėmis toliau stiprinti dialogą ir bendradarbiavimą svarbiausiais klausimais“, – rašoma Prezidentės sveikinimo laiške.

Lietuvos vadovė Estijos Prezidentui ir visiems žmonėms palink ėjo stiprybės ir laimės, o visai Estijai – vienybės ir klestėjimo.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė