Bendrame Lietuvos ir Latvijos ralio etape „Sarma 2013“ pirmauja svečias iš Rusijos (nuotraukos) (0)

Alkas.lt, S.Masono nuotr.

Alkas.lt, S.Masono nuotr.

Šį šeštadienį Latvijoje, Apės gyvenvietės apylinkėse startavo antrasis Lietuvos ir Latvijos ralio čempionatų etapas „Sarma 2013“. Pirmąją ralio dieną prie starto linijos stojo 88 ekipažai, atstovaujantys septynioms valstybėms.

Sportininkams teko įveikti keturis greičio ruožus, kurių bendras ilgis sudarė beveik 35 kilometrus. Po pirmosios dienos ralyje pirmauja Rusijos atstovas Alekėjus Lukyanukas, tuo tarpu lietuviai važiuoja gana konservatyviai.

Anot „General Financing – Autopaslauga“ komandos lenktynininko Benedikto Vanago, šį savaitgalį Latvijoje susiklostė idealios sąlygos raliui. Pasak jo, oro temperatūra siekė kiek žemiau nei penkis laipsnius žemiau nulio, kuri puikiai tiko techniškiems, tačiau greitiems specialiesiems ruožams.

Šiaurinėje Latvijos dalyje dalyvius pasitiko kur kas daugiau sniego, o kelkraščiuose sustumti sniego bortai teikė savų privalumų greičiau įveikti posūkius, tačiau perlenkus lazdą galima buvo prisidaryti bėdų ir ilgai vaduotis iš sniego spąstų. Taip pat ralio organizatoriai paruošė siurprizą – du naktinius greičio ruožus, dėl kurių specifikos neretai išryškėja tikrasis ekipažų meistriškumas.

Kaip ir galima buvo nuspėti – pirmąją ralio „Sarma 2013“ dieną vyko atkakli kova dėl pozicijų. Pirmuosiuose dviejuose greičio ruožuose tempą diktavo ruso A.Lukyanuko ekipažas, užfiksavęs greičiausią laiką abiejuose iš jų. Jam įkandin sekė komandos draugas – estas Simas Plangis, o dėl trečiosios aktyviausiai varžėsi latvis Janis Vorobjovs, estas Timas Korge ir rusas Vasilijus Griazinas. Tuo tarpu antrojoje dalyje spustelėjo estai. Vis dėlto pastarųjų persvara nebuvo tokia didelė, kad iš lyderio pozicijos išstumtų A.Lukyanuko ekipažą.

Tarp lietuvių situacija nebuvo tokia stabili. Pirmojoje ralio dalyje geriausiai sekėsi „Halls Winter Rally 2013“ nugalėtojui Deividui Jociui, kurį vijosi Dominykas Butvilas. Trečias žengė Benedikto Vanago ir Gretos Germanavičiūtės tandemas. Dideliam fanų nusivylimui, dėl technikos gedimo jau antrajame greičio ruože iš lenktynių pasitraukė Vytautas Švedas.

Latvijos ralis „Sarma 2013“ | Alkas.lt, S.Masono nuotr.

Latvijos ralis „Sarma 2013“ | Alkas.lt, S.Masono nuotr.

Trečiajame ir ketvirtajame greičio ruožuose, kurie vyko tamsiu paros metu, dalyviai startavo su papildomais žibintais ant lenktyninių automobilių. Čia daug laiko prarado D.Jociaus ekipažas ir nors sugebėjo pasiekti finišą, po pirmosios dienos tarp lietuvių jis žengia tik penktas.

Tarp Lietuvos atstovų pirmauja D.Butvilo ekipažas, antras – B.Vanagas su G.Germanavičiūte, o trečias – Ramūnas Čapkauskas. Tiesa, rezultatai galėjo būti kiek kitokie, nes naktiniuose greičio ruožuose B.Vanago ekipažui teko važiuoti su neveikiančiais papildomais žibintais. Po finišo Benediktas juokavo, kad Dakare išmoko važiuoti užtikrintai, net ir beveik nematydamas kelio.

Sekmadienį laukia antroji, finalinė ralio „Sarma 2013“ diena. Lenktynininkams, prie kurių dar prisijungs ir 22 ralio-sprinto varžybų dalyviai, teks įveikti 280 kilometrų, iš kurių 80 sudarys greičio ruožai.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė