Zarasiškiai išleido krašto literatų kūrybos rinkinį „Gimtinė gyva“ (nuotraukos) (0)

„Gimtinė gyva“

„Gimtinė gyva“

Zarasų viešoji biblioteka neseniai išleido krašto literatų kūrybos rinkinį „Gimtinė gyva“, subtiliai papildytą vietinių fotomenininkų darbais. Apie šią knygelę, gimtinę ir gyvybės prigimtį daugiausia pasako jos viršelį papuošusi ledinė gėlė. Pasak šios nuotraukos autoriaus ir knygos dailininko Alvydo Stausko, žiedas lede yra abstraktus besiskleidžiančios gyvybės simbolis ir kuria paralelę tarp kuriančių, sava kūryba bandančių skleistis krašto kūrėjų ir jų kūryboje atsiskleidžiančios gimtinės vaizdų.

Egzistenciniai klausimai apie gimtinę kelti ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos teatro studijos gimnazistų poetinėje muzikinėje kompozicijoje „Su angelo lazda“. Poetų Aido Marčėno ir Jono Meko eilėmis buvo kuriama priešprieša tarp amerikietiškojo Bruklyno ir Šventosios upės pakrantės, savos gimtinės ir svetimo miesto, laisvės ir prievartos… Kiekvienas galime pasirinkti, kur gyventi ar dirbti, tačiau gimtinės pasirinkti negalime.

„Gal gyvenimas Paryžiuje, Lotynų kvartale, Monmartre ar Monparnaso rajone mus įkvėptų originalesnei kūrybai, tačiau ar ten gimtų šilta nostalgiška gaiva dvelkiančios eilutės?“, klausė kompozicijos režisierė ir renginio vedėja Gražina Karlaitė, pradėdama pristatyti kiekvieno iš dvidešimt septynių literatų kūrybą. Trumpai, bet įtaigiai interpretuotos ir, padedant literatui Vasilijui Trusovui, profesionaliai perskaitytos eilės bibliotekos skaitykloje suskambo dar prasmingiau, iškilmingiau, pagerbiant vietinius kūrėjus ir įvertinant jų poetinius bandymus.

„Ar laimė kūrėjui išvysti savo eilutes išspausdintas? Žinoma, kad taip. Nes tu jau nebe vienas kalbiesi su tekstu…“, baigdama teigė G.Karlaitė. Jai pritarė ir šio rinkinio idėjos autorius, Zarasų rajono savivaldybės meras Arnoldas Abramavičius: „Knyga yra autorių įamžinimas, jų kūrybinis palikimas. Mūsų pareiga, kad krašto žmonių kūrybiškumas neblėstų ir būtų įamžintas tekste“. Smagu, kad rajono savivaldybė prie šio rinkinio leidybos prisidėjo ne tik morališkai, bet ir finansiškai.

Bibliotekos direktorė Danutė Karlienė, rankose vartydama dar spaustuvės dažais kvepiančią knygelę, džiaugėsi pavykusiu sumanymu, kuris tapo puikiu bendradarbiavimo ir savanorystės pavyzdžiu, dėkojo visiems, prie knygelės gimimo prisidėjusiems nuoširdžiu kruopščiu darbu.

Po renginio susirinkusieji neskubėjo skirstytis namo, dalijosi savais kūrybiniais sumanymais, potyriais – juk vos ne visus daugiau ar mažiau jungia jautresnis požiūris į pasaulį, noras pagauti akimirką ir įamžinti ją savo kūryboje, ar tai būtų aiktelėti priverčiantis kadras, ar širdies gilumoje kažką užkabinanti eilėraščio eilutė. Ne vienas tą vakarą prisipažino tarsi iš naujo atradęs tokiame mažame mieste susiformavusią tokią didelę ir stiprią kūrybišką bendruomenę.

Virginija Pupeikytė, Zarasų viešosios bibliotekos atstovė ryšiams su visuomene.

Autorės nuotraukose knygos pristatymo šventės akimirkos:

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė