Apskritojo stalo posėdyje svarstyti liustracijos, skalūnų dujų ir polonizacijos klausimai (video) (15)

Apskritojo stalo posėdis | Alkas.lt nuotr.

Apskritojo stalo posėdis | Alkas.lt nuotr.

Vasario 13 d. Seime vyko nuolatinio nesisteminių partijų ir visuomeninių judėjimų atstovų susibūrusių į neformalią Apskritojo stalo grupę posėdis, kuriame buvo svarstomi šie klausimai:

– Liustracijos klausimų ir antivalstybinių veiksmų užkardymo galimybių aptarimas;
– Merkantilinių interesų viršenybės prieš valstybinius pasekmės: skalūnų dujos;
– Pasipriešinimo Lietuvos polonizacijai galimybių ir veiksmų aptarimas.

Posėdyje dalyvavo visuomeninių organizacijų, judėjimų, neparlamentinių partijų atstovai: R.Ozolas, N.Balčiūnienė, E.Skrupskelis, A.Matulevičius, A.Grumadas, N.Uinskienė, R.Garuolis, A.Šimas, Š.Valentinavičius, K.Uoka, V.Linkienė, A.Akstinavičius, Seimo narys R.Kupčinskas ir Liustracijos komisijos pirmininkas Algimantas Urmonas.

Liustracijos klausimo esmę pristatė Arvydas Akstinavičius. Buvo išklausyta Liustracijos komisijos pirmininko informacija ir padėties vertinimas. A.Urmonas taip pat atsakė į Apskritojo stalo dalyvių klausimus. Akivaizdu, kad laiku neišspręstas liustracijos klausimas iki šiol valstybei kelia problemų. Teisinės, veiklos bazės nebuvimas liustracijos procesus darė fiktyviais, imitaciniais. Pastaruoju metu garsiai deklaruojama liustracijos pabaiga, tačiau pastebima kenkėjiška valstybei veikla siejasi su neįvykdytos liustracijos procesais. Tad kyla klausimas ar liustracijos procesas apskritai gali būti baigtinis? Apskritasis stalas planuoja liustracijos tema surengti viešą diskusiją.

Valdžia buldozeriu stumia skalūnų dujų žvalgybą, o po jos seks ir gavybos procesai. Lietuvos gamtiniai turtai atiduodami į užsienio firmų rankas. Tokią valdžios savivalę, LR Konstitucijos nepaisymą, nesiskaitymą su žmonių nuomone būtina stabdyti, – pristatydamas temą kalbėjo Šarūnas Valentinavičius. Andrius Šimas supažindino su kitų šalių patirtimi, technologiniais niuansais, galimais pavojais skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos procese. Apskritojo stalo sueiga sutarė visomis priemonėmis viešinti šį klausimą, šviesti visuomenę, parengti studiją, memorandumą ir surengti spaudos konferenciją.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) vadovų ir aktyvistų vykdoma  šalies polonizacija kelia rimtą pavojų Lietuvos valstybingumui. Po 2012 m. Seimo rinkimų LLRA atstovai užėmė nemažai svarbių valdžios postų ir dar labiau suaktyvino savo veiksmus. Po diskusijų sutarta pareikšti Apskritojo stalo nuomonę atskiru dokumentu. Dokumento projektą pristatė Romualdas Ozolas.

Liustracijos klausimų ir antivalstybinių veiksmų užkardymo galimybių aptarimas (Alkas.lt vaizdo įrašas):

Merkantilinių interesų viršenybės prieš valstybinius pasekmės: skalūnų dujos (Alkas.lt vaizdo įrašas):

Kategorijos: Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė