Viso pasaulio skautai švenčia savo bendrijos įkūrėjo gimimo dieną (1)

Skautai | vilniuslifestyle.lt nuotr.

Skautai | vilniuslifestyle.lt nuotr.

31 miljonas skautų visame pasaulyje šiandien, vasario 22 d. švenčia savo organizacijos  Įkūrėjo gimimo dieną!

Vasario 22 d. skautai visame pasaulyje pasitiko patekančią saulę. Tokia tradicija kasmet paminimas skautų judėjimo įkūrėjo lordo Roberto Beiden-Pauelo (Robert Baden-Powell) gimtadienis.

Pasaulio 160 šalių yra daugiau nei 31 milijonas skautų ir skaučių, jaunimo ir suaugusiųjų. Per visą skautijos istoriją judėjimui priklausė apie 580 milijonų žmonių. Tai didžiausias jaunimo judėjimas pasaulyje.

“Pats tikriausias kelias į laimę yra nešti laimę kitiems žmonėms. Bandykite juo eiti ir palikite šį pasaulį truputį geresnį negu radote. Ir kada ateis Jūsų eilė artėti prie mirties, galėsite mirti laimingi, jausdami, kad neleidote laiko tuščiai, bet padarėte viską, ką galėjote”- paskutiniame savo laiške rašė skautų įkūrėjas.

Lordą Robertą Beiden-Pauelą galima laikyti vienu ppažangiausių XX a. pr. švietėjų. Skautų judėjimą jis įkūrė 1907 metais. Unikalus ugdymo metodas, paremtas gamtos pažinimu, darbo mažose grupėse sistema ir socialinės atsakomybės mokymusi, greitai išplito pasaulyje.

“Lietuvos skautams šie metai yra Jubiliejiniai, nes šiemet sukanka 95 metai nuo skautų judėjimo įkūrimo Lietuvoje.  Šią proga visi Lietuvos skautai vasarą rinksis į Jubiliejinę stovyklą Telšiuose. Stovykloje laukiama daugiau nei 2000 skautų iš visos Lietuvos ir užsienio šalių. Tai bus didžiausia skautų stovykla Lietuvoje“, – pasakoja Lietuvos skautijos vyriausiasis skautininkas Tomas Rakovas.

Lietuvos skautija yra didžiausia skautus vienijanti organizacija Lietuvoje. Joje veikia per 2500 skautų visose Lietuvos apskrityse. Lietuvos skautija yra nepolitinė, ne pelno siekianti, savanoriška jaunimo organizacija, atvira visiems Lietuvos gyventojams. Organizacijos pagrindinis siekis – ugdyti jaunus žmones, siekiant jų, kaip individų, atsakingų piliečių, ir jų, kaip vietinės, nacionalinės ir tarptautinės bendruomenės narių, pilno fizinio, intelektinio, socialinio ir dvasinio potencialo išraiškos.

Lietuvos prezidentas Antanas Smetona skautu stovyklos atidaryme Aukštojoje Panemuneje. 1938 m. liepos 8 d.

Lietuvos prezidentas Antanas Smetona skautu stovyklos atidaryme Aukštojoje Panemuneje. 1938 m. liepos 8 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė