V.Gedvilas susitiko su Azerbaidžano rašytoju K.Abdula (0)

V.Gedvilas, J.Dautartas, L.Lapinskienė ir K.Abdula | M.Amrazo nuotr.)

V.Gedvilas, J.Dautartas, L.Lapinskienė ir K.Abdula | M.Amrazo nuotr.)

Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, susitikęs su šiuolaikinės Azerbaidžano literatūros klasiku, 2012 m. Nobelio premijos nominantu, profesoriumi Kamalu Abdula (Kamal Abdulla) kalbėjo apie būtinybę stiprinti abiejų valstybių kultūrinį bendradarbiavimą.

Pasak V.Gedvilo, Lietuvą ir Azerbaidžaną ne vienerius metus sieja glaudūs ryšiai – Seimo kanceliarija nuo 2009 m. rugsėjo mėn. vykdė dvejus metus trukusį Dvynių programos projektą „Parama Azerbaidžano Respublikos Parlamentui (Milli Mejlis)“, vis daugiau sąlyčio taškų atranda abiejų valstybių mokslininkai, Azerbaidžane projektus įgyvendina net ir mūsų šalies pramogų pasaulio (televizijos) atstovai. Itin reikšmingu Seimo Pirmininkas vadina vis stiprėjantį kultūros ir mokslo bendradarbiavimą, sveikindamas svečio praneštą žinią, jog jau šiandien bendradarbiavimo susitarimą pasirašo Lietuvos Edukologijos universitetas (LEU) ir Baku slavų universitetas.

Pasak K. Abdulos, susitarimu siekiama įtvirtinti studentų mainų programas, planuose ir Azerbaidžano kalbos, literatūros ir kultūros specialybės sukūrimas LEU bei lietuvių kalbos, literatūros ir kultūros specialybės sukūrimas Baku universitete. Profesorius taip pat pažymėjo, kad jau yra rengiamas pirmasis lietuvių-azerbaidžaniečių kalbų žodynas.
Rašytojas neabejoja, kad šis bendradarbiavimas stiprėja dėl natūralios abiejų valstybių traukos, nes abi tautos, pasak K. Abdulos, pačios to net neįtardamos, turi daug bendro – išgyvenimus, požiūrį į pasaulį, gėrio suvokimą.

Susitikime taip pat dalyvavo režisierius, buvęs Seimo narys Julius Dautartas, Baku slavų universiteto Filologijos fakulteto prodekanas, kalbininkas Namigas Gafarovas (Namig Gafarov), Lietuvos edukologijos universiteto profesorius, daktaras Vidas Kavaliauskas, K. Abdulos romaną „Stebukladarių slėnis“ į lietuvių kalbą išvertusi Panevėžio Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Lionė  Lapinskienė.

Šiuolaikinės azerbaidžaniečių literatūros klasikas, 2012 m. Nobelio premijos nominantas, profesorius, akademikas, Baku slavų universiteto rektorius ir Azerbaidžano kultūros fondo pirmininkas, visuomenės veikėjas Kamalas Abdula yra daugelio mokslo monografijų ir metodinių priemonių kalbotyros ir literatūrologijos temomis autorius. Jo moksliniai straipsniai publikuoti Azerbaidžano, Brazilijos, Lenkijos, Rusijos, Turkijos mokslo žurnaluose.

K.Abdula – prozininkas, poetas dramaturgas. Jo kūriniai išversti į penkiolika kalbų: anglų, arabų, baltarusių, bulgarų, estų, gruzinų, ispanų, kazachų, lenkų, lietuvių, prancūzų, portugalų, rusų, turkų, vokiečių.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė