Šiųmetis Kaziukas kvies derėtis suvalkietiškai (programa) (0)

„Kaziuko mugė 2012“ | V.Strikaitytės nuotr.

„Kaziuko mugė 2012“ | V.Strikaitytės nuotr.

Artėjančiomis kovo 1–3 dienomis sostinės Senamiestyje ir jo skveruose, Gedimino prospekte iki pat Lukiškių aikštės šurmuliuosianti Kaziuko mugė šiemet svečius pasitiks dar gausesnė ir dar įdomesnė.

„Nors Kaziukas skaičiuoja neįsivaizduojamą daugybę metų – net 410, bet su kiekvienu nauju pavasariu ši šventė tampa unikalesnė, ryškesnė, vis labiau reprezentuojanti mūsų šalies kultūros paveldą, vis labiau laukiama tiek meistrų, tiek lankytojų“, – sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Pasak mugės organizatorių, su itin dideliu užsidegimu ruošiasi mugei patys dalyviai. Jų žadama sulaukti kur kas daugiau nei pernai ir, ko gero, viršyti visus buvusių „Kaziukų“ rekordus – jau žinoma, kad kultūrinėje programoje pasirodys apie 1 tūkst. dalyvių, o likus dar savaitei iki mugės pradžios jau išpirkta apie 5 tūkst. kv. m prekystaliams.

Šiųmetinėje mugėje didžiausias dėmesys bus skiriamas Suvalkijai (Sūduvių kraštui) ir pagrindiniu mugės akcentu taps šio Lietuvos regiono auksarankių pasirodymai ir auksaburnių koncertai.

„Rotušės aikštėje šoks ir dainuos svečiai iš Marijampolės, Šakių, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos ir aplinkinių miestų. O, svarbiausia, kad suvalkiečiai „duos“ toną visai mugei. Juk jie visiems žinomi, kaip puikūs derybininkai. Taigi, tiems, kas nesiderės visur ir dėl visko, mugėje pasiseks mažiau“, – sako ilgametis mugės organizatorius Vytenis Urba.

Šiemet Kaziuko valgymų gurmanų patogumui bus pasiūlyta naujovė: skanumynų ir kitų gėrybių bus galima rasti specialiose salose, skirtose vien maisto produktams, kuriose svečiai, nesiblaškydami, galės įsigyti tai, ko širdis geidžia. Pasak organizatorių, tai būdas išvengti eilių ir ilgų atstumų ieškant norimo gaminio.

Šiemet padvigubės Kaziuko svečių alėja. Pabendrauti ir su svečiomis kultūromis susipažinti kvies suomiai, vengrai, vokiečiai, lenkai, rusai, baltarusai, latviai ir estai.

Gausios užsienio svečių pajėgos neaplenks ir Rotušės. Čia bus pasirašytos mainų sutartys su Kaliningradu, Talinu ir Vitebsku. Neliks nuskriausti ir mažiausieji Kaziuko gerbėjai – tiek mūsiškiai, tiek atvykę. Aplink Rotušę juos vežios vėjo malūnėlis.

Ypatingą virdulių, vadinamų samovarų, parodą bus galima apžiūrėti Užupyje. Čia šurmuliuos dar vienas Kaziukas. Čia lietuviškos pirties bičiuliai virs seniausią Lietuvoje arbatą, o Tymo turguje bus surengtos 19 amžiaus lietuviško futbolo varžybos.

Vinco Kudirkos aikštėje palangiškiai kvies susipažinti su jų, kaip šių metų kultūros sostinės pasiekimais, taip pat bus vaišinama stintomis. Toje pačioje aikštėje vyks ir kaimiško paršiuko dorojimas, kurį ruošia Lietuvos barbekiu asociacija.

KAZIUKO MUGĖS IR SUVALKIEČIŲ (SŪDUVIŲ) DIENŲ VILNIUJE

KULTŪRINĖ PROGRAMA

Kovo 1 d. (penktadienis)

LR Seime (Gedimino pr. 53)

10.00 val. Diskusija Suvalkijos (Sūduvos) krašto plėtros klausimais.

Vilniaus A. Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje (Trakų g. 10)

12.00 val. Vaikų literatūros klasiko Prano Mašioto 150-osioms gimimo metinėms skirtos vaikų piešinių parodos „Mokykis tik džiaugtis ir kitiems padėk džiaugtis“ ir Suvalkijos (Sūduvos) krašto rašytojų knygų parodos „Man esi Tėviškė: sūduvių kūryba“ atidarymas.

Prie Nacionalinio dramos teatro (Gedimino pr. 4)

12.00 val. Kaziuko mugės atidarymas.

VšĮ Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje (Vilniaus g. 39)

16.00 val. Vaikų piešinių parodos „Žvilgsnis į Sūduvą“ atidarymas ir meninis vyksmas „Skaitome P. Mašioto kūrybą ir piešiame“.

Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31)

17.00 val. Suvalkiečių (sūduvių) profesionalių dailininkų parodos Vilnius – vartai į Suvalkiją (Sūduvą)“ atidarymas.

Suvalkijos (Sūduvos) profesionalių dailininkų parodos dar veiks ir „Arkos“ bei Šv. Jonų g. galerijose, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje.

Vilniaus mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39)

18.00 val. Vakaras „Sūduva – knygnešystės centras: V. Kudirka, „Sietyno“ draugija“.

Dalyvaus solistas Danielius Sadauskas, Sintautų (Šakių r.) kultūros centro folkloro ansamblis „Santaka“ (vad. Jūratė Navickienė). Veiks Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos parengta paroda „Sietyno“ draugija ir Marijampolės krašto knygnešiai“, bus rodomas dokumentinis filmas „Dr. Vinco Kudirkos gyvenimo ir kūrybos apžvalga“, veiks leidyklos „Piko valanda“ išleistų knygų apie Suvalkiją ekspozicija. (Leidinių bus galima įsigyti).

Kovo 2 d. (šeštadienis)

Vilniaus arkikatedroje (Katedros a. 2)

9.00 val. Šv. Mišios už Suvalkijos (Sūduvos) krašto žmones.

11.00–12.00 val. Teatralizuotos karnavalinės eitynės nuo Lukiškių aikštės iki Rotušės aikštės.

Rotušės aikštėje (Didžioji g. 31)

12.00 val. Suvalkiečių (sūduvių) dienų atidarymas.

12.30–18.00 val. Suvalkijos (Sūduvos) liaudies meistrų, kulinarinio paveldo atstovų ir meno mėgėjų kolektyvų pasirodymai.

11.00–18.00 val. Vizualinė projekcija LED vaizdo ekrane „Suvalkijos (Sūduvos) panorama“.

Prie Nacionalinio dramos teatro (Gedimino pr. 4)

12.30–18.00 val. Koncertuoja Suvalkijos (Sūduvos) meno mėgėjų kolektyvai.

Vilniaus mokytojų namų svetainėje (Vilniaus g. 39)

14.00 val. Literatūros popietė „Ir nurimsime tik tėviškės papėdėj…“ (Kazys Bradūnas).

Dalyvaus rašytojai Gasparas Aleksa, Gintautas Iešmantas, Vitalija Filipova, Jonas Kalinauskas, Vaiva Markevičiūtė-Rykštė, Česlava Jakštytė, Selemonas Paltanavičius, Dalia Saukaitytė, Rita Mockeliūnienė, Justinas Sajauskas, bardai Vilma, Kornelija, Virginijus Aneliauskai, Gytis Ambrazevičius, aktorės Gražina Urbonaitė, Alvyda Čapaitytė ir kt.

Popietėje taip pat skambės Salomėjos Nėries, Vinco Mykolaičio-Putino, Kazio Borutos, Kazio Bradūno eilės. Veiks Sūduvos rašytojų knygų parodėlė-pardavimas.

Vilniaus rotušėje (Didžioji g. 31)

18.30 val. Koncertas „Mes – sūduviai“.

Kovo 3 d. (sekmadienis)

Rotušės aikštėje (Didžioji g. 31)

12.00–15.00 val. Vilniaus meno mėgėjų kolektyvų pasirodymai.

15.00–16.00 val. Kaziuko mugės ir Suvalkijos (Sūduvos) dienų uždarymas.

Prie Nacionalinio dramos teatro (Gedimino pr. 4)

12.00–15.00 val. Suvalkijos (Sūduvos) ir Vilniaus meno mėgėjų kolektyvų pasirodymai.

KAZIUKAS UŽUPYJE

Kovo 1 d. (penktadienis)

Tymo kvartale

13–14 val. XIX a. „Putbalas“ (Futbolas).

Kovo 2 d. (šeštadienis)

Vasaros terasoje „Žalia žąsis“ (Prie Maironio–Malūnų g. sankryžos – už tiltelio)

12–16 val. Šilčiausia vieta Kaziuko mugėje –„Samovarų“ vaišės“.

12–16 val. Unikali XIX a. antikvarinių „samovarų“ kolekcija.

Kovo 1, 2, 3 d.

Galeroje (Užupio g. 2A)

10–19 val. Archyvinė Užupio plenerų tapybos paroda.

10–19 val. Diagnostika kūrybai (gyd. Alfredas Maruška).

Užupio meno inkubatoriaus kieme (Užupio g. 2A)

10–19 val. Linksmybės prie laužo. „Retro“ – vinilinių plokštelių šėlsmas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė