Laurai – už ąžuolinę pašto dėžutę ir ąžuolines duris (1)

V. Kartano pašto dėžutė | Aplinkos ministerijos nuotr.

V. Kartano pašto dėžutė | Aplinkos ministerijos nuotr.

Šiandien, vasario 22 d., Aplinkos ministerijoje bus įteikti apdovanojimai tarptautinio konkurso „Geriausias gaminys iš lapuočių medienos Pietų Baltijos regione“ nugalėtojams iš Lietuvos. Juos teiks aplinkos ministras Valentinas Mazuronis ir konkursą organizavusios Lietuvos miško savininkų asociacijos (LMSA) atstovai.

Šiame konkurse galėjo dalyvauti įvairiausių gaminių – nuo raktų pakabuko iki vežimo ar baldų, padarytų iš lapuočių medienos (beržo, ąžuolo, uosio, klevo, buko ir pan.), gamintojai iš Pietų Baltijos regiono šalių – Švedijos, Lenkijos, Vokietijos ir Lietuvos. Iš šių šalių atstovų sudaryta komisija išrinko tris geriausius gaminius.

Pirmąją vietą laimėjo švedų kompanijos „Ölunds snickeri“ iš guobos pagaminta medinė vonia. Apdovanojimas už šį gaminį buvo įteiktas sausio 16 d. per Gdanske vykusią kietajai medienai skirto projekto konferenciją.

Antrąją ir trečiąją vietas pelniusieji lietuviai bus pagerbti šiandien. Apdovanojimas bus įteiktas antrosios vietos laimėtojui medžio drožėjui Vytautui Kartanui už ąžuolinę netradicinę pašto dėžutę, imituojančią nupjautą statinę.

Trečiąją vietą laimėjo UAB „Medžio masyvas“ ąžuolinės durys su drožybos elementais. Jos buvo pagamintos pagal individualų projektą, renovuojant vieną iš Vilniaus senamiesčio namų.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė