Grupė signatarų vyks į Lenkiją (8)

PunskasŠ.m. vasario 20 d. išgirdę Lenkijos lietuvių pagalbos šauksmą dėl numatomo lietuvių mokyklų uždarymo, grupė Nepriklausomybės Akto signatarų ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narių nutarė vykti į Lenkiją ir susitikę su lietuvių bendruomenės bei įvairių kitų lietuvių visuomeninių organizacijų vadovais, numatytų uždaryti lietuvių mokyklų direktoriais, išsiaiškinti tikrą padėtį apie šių mokyklų būklę, vėliau susitikti su Punsko vadovais ir stengtis juos įkalbėti atidėti sprendimą dėl šių mokyklų uždarymo, kol šis klausimas palankiai minėtoms mokykloms bus išspręstas Lietuvos ir Lenkijos valdžios lygiu.

Kol kas numatyta, kad galutinis sprendimas uždaryti šias mokyklas turi būti priimtas kitą trečiadienį, vasario 27 d.

Visiškai pritariame Lenkijos lietuvių teiginiui, kad šios mokyklos vaidina ir kultūrinio židinio vaidmenį ir kad jas uždarius ilgainiui Lenkijoje gali nelikti, nutautėti ir patys lietuviai, todėl  rūpestis dėl jų išlikimo turėtų būti tiek Lietuvos ir Lenkijos valstybės, tiek ir lietuviškosios visuomenės rūpestis Lietuvoje ar už jos ribų.

Per keletą dienų nuo sprendimo vykti priėmimo, sutarėme ir suderinome su Lenkijos lietuviais tokią vizito programą:

Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų klubo prezidentės Birutės Valionytės, Nepriklausomybės Akto signatarų ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narių Romualdo Ozolo, Bronislovo Genzelio ir Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario Alvydo Medalinsko.

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis kreipėsi į Punsko valsčiaus savivaldybę prašydamas atidėti sprendimą dėl trijų lietuviškų mokyklų Punsko valsčiuje uždarymo.

Į susidariusią lietuviškų mokyklų situaciją Lenkijoje švietimo ir mokslo ministras dar kartą sieks atkreipti Lenkijos švietimo ministrės dėmesį.

Taip pat svarstoma ieškoti finansinės paramos galimybių iš Lietuvos Respublikos biudžeto.

Vizito Seinų krašte vasario 25 d. programa:

8.00 val. (Lietuvos laiku) –  išvykimas iš Vilniaus;
9.30 val. (Lenkijos laiku – 1 val. skirtumas)  – Petras Maksimavičius, Tadas Bagdonavičius, Algirdas Vaicekauskas pasitinka prie Aradnykų sienos perėjos;
Lankomos Berznyko kapinės, padedamos gėlės prie Lietuvos savanorių kapų, uždegamos žvakutės.
10.30 val. – susitikimas Seinų lietuvių „Žiburio“ mokykloje su Lenkijos lietuvių bendruomenės Tarybos pirmininku Tadu Bagdonavičium, Lenkijos lietuvių draugijos pirmininku Algirdu Vaicekausku, vysk. Antano Baranausko fondo Tarybos pirmininku Petru Maksimavičium, トAušros” leidinio redaktore Irena Gasperavičiūtė, mokyklos lankymas;
12.00 val. – Kelionė iš Seinų Punsko link, trumpi apsilankymai Vidugirių ir Navinykų mokyklose, lydi Algirdas Vaicekauskas;
13.00 val. – pietūs su Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininku Jonu Vydra, Lenkijos lietuvių draugijos pirmininku Algirdu Vaicekausku ir Punsko Kovo 11-osios lietuvių licėjaus direktore Irena Marcinkevičiene;
14.00 val. –  susitikimas su Punsko valsčiaus viršaičiu Vytautu Liškausku, Punsko valsčiaus Tarybos pirmininku Valdu Krakausku, Lenkijos lietuvių bendruomenės pirmininku Jonu Vydra, Vidugirių, Navinykų, Pristavonių mokyklų direktoriais.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė