Vilniaus knygų mugėje įteiktos Patriotų premijos (3)

A.Pliadžio nuotr.

A.Pliadžio nuotr.

Vasario 21 d. tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje buvo apdovanoti Patriotų premijų laimėtojai. Apdovanojimus laureatams įteikė krašto apsaugos viceministras Antanas Valys ir Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentas Remigijus Jokubauskas.

„Mums svarbu, kad žmonėse gyvuotų patriotiška mintis ir vyktų viešas, gyvas dialogas patriotizmo tematika. Knyga tam geriausias šaltinis, nes gera knyga provokuoja žmogų kelti klausimus, ieškoti atsakymų ir pasiekia jausmus“, – sveikindamas susirinkusius sakė krašto apsaugos viceministras A.Valys.

Vaikų knygos kategorijoje Patriotų premiją laimėjo Vilės Vėl (Vilijos Dailidienės) knyga „Kaip mes išgarsėjome“ (leidykla „Metodika“).

„Labai malonu, kad yra premija, kuri parodo, jog patriotizmas yra vertybė“, – atsiimdama apdovanojimą sakė autorė V. Dailidienė.

Premiją už patriotinę beletristinę knygą įteikta Alvydo Šlepiko romanui „Mano vardas – Marytė“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla). Gavęs apdovanojimą, A. Šlepikas trumpai tarė: „Mūsų mažai Lietuvoje, tai būtų kvaila, jei nebūtume patriotai.“

Už patriotinę mokslinę studiją „Kas laimėjo Žalgirio mūšį? Istorinio paveldo dalybos Vidurio ir Rytų Europoje“ (leidykla „Mintis“) premiją gavo Dangiras Mačiulis, Rimvydas Petrauskas ir Darius Staliūnas. „Džiaugiamės, kad mūsų kritišką Lietuvos istorijos analizę įvertino tokiu garbingu apdovanojimu“, – sakė vienas iš bendraautorių D. Mačiulis.

A.Pliadžio nuotr.

A.Pliadžio nuotr.

Skirtingai nei ankstesniais metais, šiemet Krašto apsaugos ministerija įsteigė tris premijas už knygas vaikams ir suaugusiesiems. Anksčiau tokių premijų būdavo dvi. Patriotų premijos teikiamos jau trečius metus. Šiemet konkurso dalyviai vertinimui pateikė 41 įvairių žanrų knygą, kurios buvo išleistos 2012 metais. Premijai už patriotinę knygą vaikams buvo pateikta dvylika knygų.

Knygas vertino ekspertų komisija, kuri sudarė Danguolė Bičkauskienė (Pilietinės gynybos centro prie Krašto apsaugos ministerijos direktorė), Aida Dobkevičiūtė-Džiovėnienė (literatūros ekspertė), Džiuljeta Maskuliūnienė (vaikų literatūros ekspertė), Giedrė Statkevičiūtė (Krašto apsaugos ministerijos Gynybos politikos ir planavimo departamento direktorė), Loreta Žvironaitė-Ūdrienė (vaikų literatūros ekspertė), Saulius Vasiliauskas (literatūros ekspertas). Trečius metus komisijai vadovavo Antanas Gailius (literatūros ekspertas).

Patriotinės knygos konkursas  surengtas  jau trečią kartą. Pirmąkart Patriotų premija buvo paskirta 2011 metais.

Patriotų premijomis siekiama skatinti Lietuvos ir užsienio autorius rašyti pilietiškumo ir patriotizmo tematika, per knygą skiepyti meilę ir ištikimybę savo šaliai. Konkursui kviečiama pateikti grožinės, memuarinio pobūdžio, edukacinės, mokslo populiarinimo srities knygas, išleistas per paskutiniuosius vienerius kalendorinius metus Lietuvoje ir kitose šalyse.

Patriotinės knygos konkursą organizuoja Krašto apsaugos ministerija kartu su Lietuvos leidėjų asociacija.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė