Saugoti Lietuvos pasienio jau pasirengę 80 jaunų specialistų (1)

Pasienis.lt nuotr.

Pasienis.lt nuotr.

Šį penktadienį, vasario 22 dieną, Pasieniečių mokyklos baigimo diplomus gausiantys 80 jaunų Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnų kitą savaitę jau saugos Lietuvos ir Europos Sąjungos išorės sieną. Daugiausiai naujų pasieniečių vyks tarnauti į VSAT Pagėgių ir Vilniaus rinktines.

Penktadienį 12 val.  Pasieniečių mokykloje Medininkuose (Vilniaus raj.) vyks iškilminga ceremonija, kurios metu aštuonioms dešimtims jos absolventų bus įteikti mokyklos baigimo diplomai.

Po priesaikos Lietuvos valstybei jauniesiems pasieniečiams bus suteikti ir pirmieji jų gyvenime grandinio laipsniai. Beje, tarp 80 naujų pasieniečių yra 18 merginų.

Renginyje dalyvaus ir diplomus naujiems kolegoms įteiks VSAT vado pavaduotojas Antanas Montvydas. Tarp ceremonijos svečių bus VSAT rinktinių ir užkardų vadai, kitų Lietuvoje veikiančių įstaigų mokymo padalinių vadovai, VRM reprezentacinis pučiamųjų orkestras, absolventų artimieji ir draugai.

Daugiausiai šios laidos auklėtinių (29)  tarnaus sieną su Rusija saugančioje VSAT Pagėgių rinktinėje. 28 jauni pasieniečiai dirbs Vilniaus, o 12 – Varėnos rinktinėse, kurios saugo sieną su Baltarusija. Likusieji jų kolegos taps Ignalinos (siena su Baltarusija) Lazdijų (siena su Baltarusija, Lenkija ir Rusija) bei Pakrančių apsaugos rinktinių kolektyvų nariais.

Tai jau 24-oji Pasieniečių mokyklą baigusių kursantų laida ir vienuoliktoji, kuri pasienietiškus mokslus krimto moderniame mokyklos komplekse šalia Vilniaus esančiuose Medininkuose.

Mokslas Pasieniečių mokykloje trunka pusantrų metų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė