Pasirašytas susitarimas dėl kompensacijos už „Villa Lituania“ (4)

Urm.lt nuotr.

Urm.lt nuotr.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 21 dieną Vilniuje su Italijos užsienio reikalų ministru G.T. di Santagata (Giulio Terzi di Sant’Agata) pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl kompensacijos už prarastą Lietuvos atstovybės Romoje pastatą „Villa Lituania“.

Pagal pasirašytą susitarimą, Italijos Vyriausybė Lietuvai neatlygintinai naudotis perleidžia prestižinėje Romos vietoje esančių istorinių Blumenstihl rūmų ketvirtąjį aukštą. Patalpos Lietuvai perleidžiamos 99 metams su galimybe 2112 metais šį laikotarpį pratęsti. 

L.Linkevičius padėkojo svečiui iš Italijos už jo indėlį sprendžiant „Villa Lituania“ klausimą.

„Šiuo susitarimu atstatomas istorinis teisingumas, kurio buvo kryptingai siekiama nuo pat Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo“, – pažymėjo Lietuvos užsienio reikalų ministras.

Lietuvos diplomatijos vadovas Italijos užsienio reikalų ministrą apdovanojo Lietuvos užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“.

Susitikimo metu L.Linkevičius Italijos užsienio reikalų ministrui pristatė Lietuvos pasiruošimą pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai.  pažadėjo aktyviai remti Lietuvą  pirmininkavimo metu.

Užsienio reikalų ministrai taip pat aptarė Lietuvos ir Italijos dvišalį bendradarbiavimą,  pasidžiaugė sparčiai augančia šalių tarpusavio prekyba, pabrėžė valstybių bendradarbiavimo tarptautinėse organizacijose svarbą. Italijos užsienio reikalų ministras išreiškė savo paramą Lietuvos siekiams tapti nenuolatine Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nare 2014–2015 metais.

Susitikime aptarta ir bendra Europos saugumo ir gynybos politika, ministrai pasidalino įžvalgomis apie Rytų kaimynystės politiką, situaciją Šiaurės Afrikoje ir Artimuosiuose Rytuose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

4 komentarai

 1. Sėlis:

  O L. Linkevičius nepamiršo atsiprašyti Italijos už ką nors?

 2. Ot taip...?:

  Kaip viskas paprasta – yra Lietuvos pastatas REALIAI – rusai atiduoda pastatą, o sau susiranda tinkamą. O kodėl ministeris sutinka su tokiom sąlygom – man aišku – bykdo kremliaus nurodymus, o jei ne – tokiais žingsniais “GERINA” Lietuvos-Rusijos santykius, arba tiesiai šviesiai – pataikauja kremliniams ir liko tik žemai nusilenkus ATSIPRAŠYT rusijos, kad ruseliai okupavus Lietuvą okupavo ir Lietuvos turtą užsienyje.

 3. Lamatas:

  Na tikrai puikus pasiekimas .Vietoj vilos – visas aukštas , nors gal ir kokio kambarėlio bendrabūtyje būtų užtekę.Mažiau išlaidų.

 4. Giedrius:

  Kada, taps Rusija Rusija,
  o Europa grįš į laisvų ir savistovių, – Nepriklausomų valstybių laikus.
  Dar negreit, badas dar negresia.
  O derybos dėl teroristinės santvarkos liekamojo padarinio užgrobiant svetimos šalies (na Valstybės kam nepatinka) turtą yra tik nuolankus atsitraukimas (ne pažeminimas dar, bet visai visai čia pat). Tarp šalių turi būti bešališkos derybos ir susitarimai. Čia – gėda Italijai (su visa visa Europos sąjungine santvarka), kaip šaliai.
  Tiesiog – grubokai pridursiu: įsivaizduok Katedros grąžinimą iš…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė