Informacija, jog A.Melianas patvirtino, kad jo tėvas buvo etatinis KGB darbuotojas neatitinka tikrovės (8)

Artūras Melianas ir Kazimieras Uoka | Alkas.lt koliažas

Artūras Melianas ir Kazimieras Uoka

Vasario 20 d. Tautininkų sąjunga (TS), vykdydama Vilniaus miesto 1-os apylinkės teismo sprendimą, paneigė savo oficialiame interneto tinklapyje www.tautininkusajunga.lt  skelbtą informaciją apie tai, kad VRM ministras Artūras Melianas patvirtino, jog jo tėvas buvo ilgametis etatinis KGB darbuotojas.

Alkas.lt buvo skelbęs, kad pernai metų gegužės 23 d. oficialus TS portalas (tautininkusajunga.lt) pranešė, jog gegužės 23 d. TS vicepirmininkas Kazimieras Uoka po susitikimo su Vidaus reikalų ministru Artūru Melianu pareiškė, kad pastarasis prisipažino, jog „jo tėvas pokario metais dalyvavo Ukrainos partizanų kovose po to iki 1988 m. buvo etatinis KGB darbuotojas ir vienas pirmųjų Sąjūdžio laikais metė šią tarnybą“.

Dėl šios informacijos pernai metų rudenį broliai Imantas ir Artūras Melianai kreipėsi į Vilniaus miesto 1-ą ir 2-ą apylinkės teismus reikalaudami, kad teismai įpareigotų TS ir Alkas.lt paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją. Vilniaus miesto 1-as apylinkės teismas šių metų sausio mėnesį įpareigojo TS paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją.

Vykdydama teismo sprendimą TS vasario 20 d. savo oficialiame internetiniame tinklapyje paskelbė šios informacijos paneigimą:

„2012 m. gegužės 23 d. interneto tinklapyje www.tautininkusajunga.lt publikuotame pranešime pavadinimu „Susitikimas su Vidaus reikalų ministru A.Melianu“ buvo paskelbti tikrovės neatitinkantys duomenys, skelbiantys apie tai, kad „VRM ministras A.Melianas patvirtino, jog jo tėvas buvo ilgametis etatinis KGB darbuotojas“. Vilniaus apylinkės teismo sprendimas įsiteisėjo, nes Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila, atsižvelgdamas į brolių Imanto ir Artūro Meliano teigimą, kad jie tokių duomenų, neatitinkančių tikrovės, apie savo tėvą niekada nėra teikę, apsisprendė šio teismo sprendimo neskųsti ir dėl šio nesusipratimo visų velionio artimųjų atsiprašo“.

Broliai I. ir A.Melianas Vilniaus miesto 2-am apylinkės teismui apskundė taip pat ir portalą Alkas.lt apie TS paskelbtą informaciją pranešusį skaitytojams portalo Alkas.lt  skiltyje „Naujienos“. Alkas.lt redaktorius Jonas Vaiškūnas, motyvuodamas „Visuomenės informavimo įstatymo“ 54 straipsnio 1-os dalies nuostatomis, atleidžiančiomis viešosios informacijos skelbėją nuo atsakomybės už tikrovės neatitinkančios informacijos paskelbimą, jei ji anksčiau buvo paskelbta kitose visuomenės informavimo priemonėse (jeigu ši informacija nebuvo paneigta ją paskelbusiose visuomenės informavimo priemonėse), su brolių Melianų ieškiniu portalui nesutiko, todėl šių metų vasario 11 d. Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas ieškinį Alkui nagrinėjo iš esmės ir savo sprendimą žadą paskelbti vasario 28 d.

Nors Visuomenės informavimo įstatymas vienareikšmiškai nustato, kad  „nurodytais atvejais už tikrovės neatitinkančios informacijos paskelbimą atsako tas, kas pirmas paskleidė tokią informaciją“, tačiau kadangi pirminis šaltinis – oficiali TS interneto svetainė www.tautininkusajunga.lt – vasario 20 d. paskelbė anksčiau skelbtos informacijos paneigimą, tai Alkas.lt vadovaudamasis  „Visuomenės informavimo įstatymo“ 54 straipsniu, jaučia pareigą taip pat pranešti apie minėtos informacijos neatitikimą tikrovei.

Alkas.lt redakcijai susisiekus su buvusiu Seimo nariu K.Uoka paaiškėjo, kad jam dėl išsakytų teiginių niekas nėra pateikęs jokių kaltinimų ir nėra išsakęs jokių nusiskundimų iki šiol.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė