Atliekami tvarkymo darbai Metelių regioniniame parke (0)

Buckūnų pelkė | Metelių regioninio parko direkcijos archyvo nuotr.

Buckūnų pelkė | Metelių regioninio parko direkcijos archyvo nuotr.

Metelių regioniniame parke baigti Metelio šiaurinės (Buckūnų pelkės) ir vakarinės paežerės (Kemsinės pievos) dalyse tvarkymo darbai.  Atlikti darbai prisidės, prie didele biologine įvairove pasižyminčių, Buckūnų pelkės ir Kemsinės pievos išsaugojimo.

Tvarkymo darbai buvo vykdomi įgyvendinant Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas)“. Projekto koordinatorius – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, projekto partneris – Metelių regioninio parko direkcija. Tvarkymo plotuose (30,13 ha) buvo kertama ir pašalinama sumedėjusi augmenija.

Buckūnų pelkė – vientisas paežerinių pelkių ir pelkėtų vietų kompleksas su išlikusia natūralia augalija, savita bendrijų ir augalų rūšių įvairove, kuriame peri ir migracijų metu apsistoja saugomos paukščių rūšys. Buckūnų pelkė be žmogaus įsikišimo (šienavimo, ganymo) palaipsniui buvo pradėjusi virsti mišku.

Kemsinės pievoje peri retos ir saugomos paukščių rūšys: švygždos, plovinės vištelės, paprastieji griciukai, raudonkojai tulikai, pempės, perkūno oželiai, tikučiai, pievos pakraščiuose – antys rudės (globaliai nykstanti rūšis, įrašyta į Lietuvoje gyvenančių, augančių retų, nykstančių gyvūnų, augalų ir grybų ypač saugomų rūšių sąrašą), pilkosios žąsys, didieji baubliai, nendrinės lingės.

Migracijų metu pievose maitinasi šaukštasnapės antys, dryžgalvės ir rudagalvės kryklės, pilkosios žąsys. Susiformavusiose natūraliose pievinių augalų bendrijose auga į RK įrašyta švedinė kiaulpienė, baltijinė gegūnė, raudonoji gegūnė. Kai kuriose drėgniausiose pievos vietose susiformavo karklų krūmynai.

Pasak Metelių regioninio parko vyr. specialistės Ingos Čitavičienės, siekiant išsaugoti Buckūnų pelkę ir Kemsinės pievą, būtina atnaujinti tradicinį buveinių naudojimą: šienavimą ir gyvulių ganymą, prieš tai pašalinus menkaverčius krūmus ir savaiminius medžius. Pastarieji darbai jau atlikti. Iškirtus ir pašalinus sumedėjusią augmeniją yra sudarytos sąlygos privatiems žemės sklypų savininkams, ūkininkams naudoti ar nuomoti sutvarkytas pelkę ir pievą, dalyvauti kaimo plėtros programos priemonėse.

Parengta pagal Metelių regioninio parko direkcijos informaciją.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė