Priimtas nagrinėti Lietuvos gėjų lygos skundas (9)

gėjų vėliavaVilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) vasario 21 d. nutartimi priėmė nagrinėti asociacijos Lietuvos gėjų lygos (LGL) skundą Vilniaus miesto savivaldybės administracijai dėl š.m. sausio 16 d. įsakymo dalies panaikinimo ir įpareigojimo pašalinti padarytą pažeidimą.

Asociacija Lietuvos gėjų lyga kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydama panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės administracijos įsakymo dalį, kuria buvo pakeista organizatorių eitynėms Vilniuje pasirinkta vieta, ir prašo teismą įpareigoti savivaldybę nedelsiant pašalinti padarytą pažeidimą ir suderinti planuojamų eitynių organizatorių nurodytą vietą Vilniuje – nuo Odminių g. Gedimino prospektu link Lukiškių aikštės.

Pasak pareiškėjos, savivaldybės direktoriaus pavaduotojo įsakymo dalis, kuriuo buvo leista liepos 27 d. LGL organizuoti eitynes nuo automobilių stovėjimo aikštelės prie „Forum palace“ einant Upės gatve iki automobilių stovėjimo aikštelės prie viešbučio „RadissonBlu“, o ne Gedimino prospektu, yra neteisėtas, prieštaraujantis Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencijos ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos nuostatoms. Kaip skunde teigia pareiškėja, įsakymo dalis, kuriuo eitynės išstumtos iš centrinės sostinės dalies, prieštarauja eitynių tikslui – homoseksualių, biseksualių ir transseksualių žmogaus teisių įgyvendinimui, siekiant atkreipti valstybės ir visuomenės dėmesį į šią socialinę grupę, jų integravimąsi į visuomenę. Lietuvos gėjų lyga prašo teismo nagrinėti bylą skubos tvarka.

Vilniaus apygardos administracinis teismas vasario 21 d. nutartimi priėmė nagrinėti LGL skundą. Iki kovo 7 d. Vilniaus miesto savivaldybės administracija turi pateikti teismui atsiliepimą į skundą ir bylai nagrinėti reikalingus dokumentus.

Kaip žinia pernai gruodžio mėnesį Vilniaus miesto savivaldybės administracija nusprendė 2013 metais neleisti LTC ir LTJS rengiamų tradicinių Kovo 11-osios eitynių sostinės Gedimino prospektu. Eitynių rengėjams buvo pranešta, kad šventinei eisenai bus leidžiama žygiuoti tik nuo mesto centro atokiau, už Neries, esančia Upės gatve, kurioje 2009-aisiais metais vyko homoseksualistų eitynės…  Atsisakymą savivaldybės valdininkai motyvavo tuo, kad Gedimino prospekte Kovo 11 d. jau yra numatyti kiti renginiai. Eitynių rengėjai savo ruožtu teigė, kad jokie savivaldybės renginiai, tuo metu kai jie kreipėsi leidimo, dar nebuvo numatyti.

Vasario 4 d. Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) ir Lietuvių tautinis centras (LTC) apskundė teismui Vilniaus miesto savivaldybės sprendimą neleisti surengti Vilniaus miesto Gedimino prospekte eitynių jau ne pirmus metus patriotinio jaunimo rengiamų Kovo 11-osios šventės proga.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė