Lietuva – tarp lyderių Europoje pagal užsienio turistų srautų augimą (2)

Lietuvos turizmo ženklas2012 metais Lietuva jau antrus metus iš eilės sugebėjo išlaikyti lyderio poziciją Europoje vertinant užsienio turistų srautų ir jų nakvynių augimą. Pagal Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos (toliau – VTD) apibendrintą Europos kelionių komisijos 2012 m. ataskaitą, turistų srautai į Lietuvą didėjo net 12,4 proc.

Pagal šį rodiklį Lietuvą lenkia tik Islandija, kuri 2012 m. užfiksavo 19,6 proc. atvykstamojo turizmo srautų augimą.

EKK vertinimais, atvykstamasis turizmas į Europos šalis 2012 m. užaugo apie 4 proc. Iš viso 20 šalių iš 25 pranešė, kad 2012 m. sulaukė daugiau užsienio turistų nei 2011 m. Be Islandijos ir Lietuvos daugiau jų pernai taip pat keliavo į Rumuniją (10 proc.), Vengriją (8 proc.) bei Vokietiją (7,5 proc.).

Kitose Baltijos šalyse užsienio turistų srautai augo ne taip sparčiai: Estijoje – 3,6 proc., Latvijoje – 2,8 proc. Sumažėjo turistų srautai į Italiją (0,4 proc.), Lenkiją (1,8 proc.) bei Graikiją (5,2 proc.). O Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje apsilankė toks pats užsienio turistų skaičius kaip ir 2011 m.

2012 m. Lietuva, lyginant su kitomis Europos šalimis, pirmavo pagal vokiečių turistų pritraukimą (15,1 proc.), buvo 3 vietoje pagal turistų iš Rusijos (43 proc.) bei britų turistų augimą (19,7 proc.).

„Džiugu, kad Lietuva pernai buvo ketvirtoje vietoje Europoje pagal atvykstamojo turizmo iš Japonijos augimą. Net 35 proc. padidėjo japonų turistų, besirenkančių Lietuvą savo kelionės tikslu, srautai. Japonija Lietuvai yra viena svarbiausių tolimųjų rinkų. Apskritai negalime nesidžiaugti, kad Lietuvos proveržis – vėl Europos kelionių komisijos akiratyje“, – apibendrina VTD direktorė dr. Raimonda Balnienė.

Iš 25 Europos šalių Lietuva pirmavo ir pagal užsienio turistų nakvynių augimą (10,7 proc.). Kaimyninėje Latvijoje augimas sudarė 6,2 proc., o Estijoje – 1,5 proc. Taip pat nemažu augimu pasižymėjo Serbija (8,2 proc.), Vengrija (8,2 proc.), Vokietija (8,1 proc.) bei Bulgarija (8,1 proc.).

Viešbučių užimtumo rodikliai pagerėjo 12 iš 25 Europos šalių. Didžiausias viešbučių užimtumo augimas užfiksuotas Islandijoje (11 proc.), Slovakijoje (10,8 proc.) bei Rusijoje (5,2 proc.), o Lietuva užėmė 6-ą vietą (3,9 proc.). Estijoje viešbučių užimtumas nežymiai sumažėjo (0,7 proc.).

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė