Kviečia vakaras „Tarmės ant miesto grindinio“ (0)

kultura.lt nuotr.

kultura.lt nuotr.

Vasario – 21-ąją, Tarptautinės gimtosios kalbos dieną, Vilniaus mokytojų namuose rengiamas vakaras „Tarmės ant miesto grindinio“. Tai pirmas renginys iš numatyto ciklo „Po tarmių stogu“, skirto Tarmių metams. Vakaro pradžia 18 val. Mokytojų namų svetainėje.

Čia tarmiškai prabils Vilniuje gimę bei užaugę, tačiau mokantys savo tėvų, o kartu ir savo, gimtąją tarmę dzūkų Liugų šeimyna, žemaitis istorikas ir bardas Povilas Girdenis, dzūkas Mantas Kauzonas, zanavykė kalbininkė dr. Rima Bacevičiūtė. Jau išnykusios zietelos tarme dainas ringuos tautosakininkė dr. Austė Nakienė. Renginį savo dainomis nušvies ir žemaičių tarme dainuos folkloro ansamblis „Laukis“ (vad. Lijana Šarkaitė), o ansamblis „Sadauja“, vadovaujamas Editos Meškuotienės dainuos lyriška aukštaičių tarme.

Vakare bus ir pasakojimų, ir dainų, bus ir muzikos, atliekamos įvairiais instrumentais.

Renginiai, skirti Tarptautinei gimtosios kalbos dienai Vilniaus mokytojų namuose vyksta nuo 2007 metų. Vilniečiams tai puiki proga pagerbti savi gimtąją kalbą: bendrinę bei šnekas, kuriomis pirmiausia prabilo ankstyvoje savo kūdikystėje.

Daugiau žinių rasite čia.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė