„Kepler“ atrado mažiausią planetą prie kitos žvaigždės (0)

Dailininko akimis | NASA nuotr.

Dailininko akimis | NASA nuotr.

Astronomai skelbią atradę mažiausią planetą prie kitos žvaigždės, nei mūsų Saulė. Tai naujas rekordas šioje mokslo tyrimų srityje, o planeta turėtų būti labai panašaus dydžio, kaip Žemės gamtinis palydovas – Mėnulis.

Naujai atrasta planeta gavo Kepler-37b pavadinimą, o tai yra pirmoji egzolpaneta, mažesnė už Merkurijų. Tikėtis, jog naujai atrastas pasaulis galėtų būti draugiškas nežemiškai gyvybei neverta – metai ten tetrunka 13 dienų, o matematiškai apskaičiuota paviršiaus temperatūra siekia 427 laipsnius pagal Celsijų.

Naujoji planeta buvo atrasta, pasitelkus kosminį teleskopą „Kepler“, kuris jau nuo 2009 metų užtemimų būdu ieško į Žemę panašių planetų, kuriose galėtų būti gyvybei atsirasti palankios sąlygos. Prie nuo mūsų per 215 šviesmečių nutolusios žvaigždės kartu rastos ir dar dvi egzoplanetos (Kepler-37c ir Kepler-37d). Viena iš jų yra mažesnė už Žemę, o kita du kartus didesnė.

Mažesnioji egzolpaneta taip pat skrieja per arti savo žvaigždės, kad galėtų išlaikyti atmosferą ir turėtų skysto vandens, o didžiausioji skrieja šiek tiek toliau, bet ko gero yra dujinė.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė