O. Michailovas. Kodėl rusai Lietuvoje turi šaukti „Garbė Didžiajai Lenkijai!“ (27)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Vasario 18 d. Rusijos informacinė agentūra REGNUM paskelbė Baltijos šalių specialisto Olego Michalovo rašinį, kuriame reiškiamas susižavėjimas tvirta Lenkijos valdžios laikysena visais būdais priešinantis „lietuviškai nacionalistinei mašinai pasiruošusiai sutraiškyti“  tautinių mažumų mokyklų abiturientus. Rašinio autorius atkreipia dėmesį į tai, kad Rusijos valdžiai nuolaidžiaujant ir nieko šioje srityje nedarant, už ją viską padarė Lenkija. Todėl dabar rusai turi garsiai sušukti „Garbė Didžiajai Lenkijai!“…

Pateikiame šiek tiek sutrumpintą šio straipsnio vertimą. Visą rašinį rusų kalba galite perskaityti ČIA.

O.Michailovas. Kodėl rusai Lietuvoje turi šaukti „Garbė Didžiajai Lenkijai!“

Spąstai, sugalvoti ir įteisinti buvusios Lietuvos konservatorių-liberalų valdžios tautinių mažumų mokyklų abiturientams, užsikirto. Šiemet rusų ir lenkų mokyklų abiturientai gali atsikvėpti laisvai. Niekas iš jų nereikalaus tokių pat lietuvių kalbos ir literatūros žinių kaip iš etninių lietuvių, kurie savo gimtąją kalbą ir savo nacionalinę literatūrą mokosi nuo pradinių klasių. Tautinių mažumų mokyklų abiturientai rašinyje galės padaryti daugiau klaidų ir pasirinkti ne iš 3, o iš 5 autorių.

Buvęs ministras Gintaras Steponavičius dabar ant kiekvieno kampo rėkia, kad atšaukus egzaminą prasidės lietuvių mokinių diskriminacija, kurie jau negalės konkuruoti su tautinių mažumų mokyklų abiturientais, nes šie neva gaus gerus pažymius ir užims vos ne visas valstybės finansuojamas vietas aukštosiose mokyklose.

Bet kodėl įsigaliojusiam įstatymui buvo taip ir neleista pradėti veikti? Pirmas eksperimentas turėjo vykti šį pavasarį. Nejaugi Rusijos valdžia, pagaliau, stojo ginti savo tėvynainių užsienyje, užkirsdami kelią aiškiai ir grubiai diskriminacijai? Nejaugi dėl šio klausimo veiksmų ėmėsi vyriausybė? O gal prezidentas? Arba bent jau Rusijos URM-as? O gal buvo kokios protesto notos? Valstybės Dūmos demaršai? Pareiškimai Federacijos Taryboje? Ne! Per keletą metų įnirtingo priešinimosi naujam įstatymui iš Rusijos pusės nuskriejo keletas neryžtingų pareiškimų, labiau primenančių formalius pasisakymus. Paukščiukui padėti.

Rusiją Lietuvoje domina ne žmonės, o vien pinigai. Abituriento Sidorovo [turimas omenyje statistinis rusas – Alkas.lt pastaba] reikalai, kuriuos lietuviška nacionalistinė mašina buvo pasiruošusi sutraiškyti, – jai neįdomūs. Tai juk Lietuvos vidaus reikalai, negalima į juos kištis.

Kitaip galvojo Lenkija. Ten niekas nebijojo, jog kas nors Lietuvoje sušuks, kad oficialioji Varšuva veikia imperiniais metodais ir vos neskatina separatizmo rytų Lietuvoje, kur dauguma gyventojų – lenkai. Ne, buvo ir demaršai, tarp jų Lenkijos URM vadovo Radoslavo Sikorskio, buvo ir Lenkijos prezidento Bronislavo Komarovskio aštrūs pareiškimai, buvo ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos konsolidacija, kuri du metus metodiškai žmones vedė į Vilniaus gatves, protestuodama prieš įstatymą. Buvo ir lenkų prikimšti autobusai, kurie važiavo iš Lenkijos į Lietuvą palaikyti savo tautiečių.

Ir jiems viskas pavyko. Vasario 16 d. į Vilnių atvykęs kaip nugalėtojas Lenkijos prezidentas Bronislavas Komorovskis nesidrovėjo sveikinti Lietuvos lenkų rinkimų akciją ne tik dėl to, kad jai pavyko sustabdyti diskriminacinį egzaminą, bet ir laimėti parlamento rinkimus, gauti frakciją Lietuvos Seime ir įeiti į naująją vyriausybę.

„Jūs iškovojote pergalę ne tik sau. Jūs taip iškovojote galimybę sukurti gerus Lenkijos ir Lietuvos santykius valstybiniu lygiu. Už tai norėčiau Jums padėkoti ir užtikrinti, kad Lenkijos valstybė ir toliau palaikys lenkų mažumos stiprų atstovavimą parlamente ir vyriausybėje”, – pasakė Komarovskis ir pridūrė: „Linkiu jums pasitikėti savimi ir džiaugtis, taip pat ir dvasios tvirtybės, kad išlaikytumėte čia lenkybę“.

Ne, Lenkija ir Lietuvos lenkai negynė Lietuvos rusų. Jie gynė save. Bet taip jau išėjo, kad gindami save, jie apgynė Lietuvos rusakalbius. Ir todėl Lietuvos rusai turi garsiai sušukti „Garbė Didžiajai Lenkijai”, bet ne Rusijai ir jos valdžiai, kuri nieko nenuveikė, kad būtų pasiekta šita pergalė.

Versta iš www.regnum.ru

Kategorijos: Lietuvos repolonizacijai – ne!, Naujienos, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė