Aptikti Čeliabinsko meteorito gabalai (video) (2)

Čeliabinsko meteoritas

Čeliabinsko meteoritas

Nors vasario 16 d. remdamosi Čeliabinsko srities valdžios pranešimais visos žiniasklaidos priemonės pranešė, kad Čeliabinsko srityje vasario 15 dieną nukritusio meteorito spėjamoje kritimo vietoje  nieko nerasta ir skeveldrų paieškos yra baigtos, tačiau šiandien jau yra išplatintas priešingas pranešimas.

Rusijos informacinė agentūra RIA „Novosti“ pranešė, kad  Rusijos Čeliabinsko srityje esančiame Čebarkulio ežere vis tik aptiktos nukritusio meteorito skeveldros.

Rusijos Mokslų Akademijos Meteoritų komiteto atstovas Viktoras Grochovskis iš Uralo federalinio universiteto (UFU) tvirtina, kad rastų meteorito skeveldrų cheminiai tyrimai parodė, jog meteoritas yra priskirtinas taip vadinamų paprastųjų chondritų klasei. Paprastai sakant tai – akmeninis meteoritas su 10 procentų geležies priemaišomis. Pagal kritimo vietą šį meteoritą ketinama pavadinti „Čebarkulio meteoritu“.

Beje, prie spėjamos meteorito kritimo vietos mokslininkai nebuvo prileisti. Iš visko sprendžiant ten darbavosi kariškiai ir specialiosios tarnybos. Mokslininkams meteorito pavyzdžiai buvo atvežti tiesiog į UFU tyrimų laboratoriją.

httpv://youtu.be/LVH53HM0icA

Čeliabinsko meteorito gabalėlis | say26.com, D.Pantelejevo nuotr.

Čeliabinsko meteorito gabalėlis | say26.com, D.Pantelejevo nuotr.

Patikslintais duomenimis meteorito sprogimo banga sužeidė 1200 žmonių, iš kurių 50 buvo paguldyti į ligoninę. Nukentėjo apie 5000 pastatų.

NASA mokslininkai paskaičiavo, kad sprogimo galia turėjo siekti 300–500 kilotonų. Meteorito skersmuo galėjo siekti net 17 metrų, o masė – 10 tūkst. tonų. Į Žemės atmosferą jis rėžėsi ne mažesniu nei 64 tūkst. km/val. greičiu. Sprogimas įvyko 19–24 km aukštyje virš žemės paviršiaus. Tai buvo pats galingiausias meteorito smūgis užregistruotas po 1908 m. Tunguskos meteoroido sprogimo.

Visus video apie Čeliabinsko meteoritą vienoje vietoje galite pasižiūrėti ČIA.

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė