Tautinis jaunimas eitynėmis pažymėjo Lietuvos nepriklausomybės 95-ąsias metines (nuotraukos, video) (93)

Vasario 16-osos eitynės Kaune | R.Garuolio nuotr.

Vasario 16-osos eitynės Kaune | R.Garuolio nuotr.

2013 m. vasario 16 -ąją Kaune, Lietuvos tautinio jaunimo sąjunga (LTJS), minėdama Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, surengė šventines eitynes nuo Ramybės parko iki Rotušės aikštės. Nors dalis tautinio jaunimo išvyko Vasario 16-osios švęsti į Šalčininkus, bet spalvinga tautinėmis vėliavomis pasipuošusi eisena sutraukė per tūkstantį įvairaus amžiaus dalyvių.

Tarp eisenos dalyvių buvo matyti nemažai žymių žmonių: visa olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės šeima, Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataras Audrius Rudys, kunigas Sigitas Grigas, Seimo narys Algirdas Patackas ir kiti.

Šešios merginos, apsirengusios tautiniais drabužiais nešė didžiulį plakatą kuriame buvo įrašas: „Pelų ir šiaudų niekas nefalsifikuoja, falsifikuojamos tik didžiosios brangenybės. Juozas Ambrazevičius-Brazaitis, sukilusios tautos vedlys.“  Eisenos dalyviai dainavo lietuvių liaudies dainas, skandavo šūkius: „Lietuva, sveikinam“, „Lietuva – lietuviams, lietuviai – Lietuvai!“, „Lietuvos žemės neparduosime, Briuseliui nepasiduosim!“, „Ne Rytams, ne Vakarams, Lietuva – Lietuvos vaikams!“.

Žmonės eitynes sveikino draugiškais mostais ir plojimais ir pritariančiais šūksniais ir žodžiais: „Šaunuoliai!“,  „Kol tokio jaunimo bus – Lietuva nepražus!“, „Tokie Lietuvos nepaliks ir neemigruos“…

Tiesa, dar neprasidėjus eitynėms eisenai kelią bandė pastoti vyriškis prisistatęs „žemaičiu, o ne lietuviu“.  Jis stovėjo nepraleisdamas eisenos ir bandė aiškinti, kad tai esą vieša vieta ir niekas jo iš čia neturi teisės demokratiškoje šalyje nuvaryti. Įkalbėjus provokatorių pasitraukti eisena pajudėjo vėluodama.

Eitynes stebėjo ir filmavo itin gausios policijos pajėgos. Po eitynių Kauno apskrities  Vyriausiasis policijos komisariatas išplatino pranešimą, kad renginys, kuriame viešąją tvarką užtikrino Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai praėjo taikiai, be nesusipratimų, eitynių dalyviai geranoriškai atsižvelgė į policijos pareigūnų pastabas ir teisėtus reikalavimus. Ir nors Kauno apskrities policija padėkojo eitynių rengėjams ir dalyviams už pagarbą valstybinei šventei  ir įstatymams, supratimą ir bendradarbiavimą, tačiau atsirado ir renginiu nepatenkintų šmeižikų.

httpv://youtu.be/MbKJmldzkwk

httpv://youtu.be/eL06gc8jHGI

httpv://youtu.be/Pd3ZBcTBjP8

Renginį  stebėjo ir grupelė atvykėlių iš JAV bei Izraelio. Atvyko ir du garsūs „nacių medžiotojai“ žydai Efraimas Zurofas bei Dovydas Kacas. Jie itin dėmesingai stebėjo eitynes, filmavo ir fotografavo ir žinoma viešai piktinosi, kad jų žodžiais tariant „šie neonaciai ir fašistai žygiuojantys per Kauno centrą gadina nuostabią šventę… Gėda, per vieną svarbiausių Lietuvos švenčių, pagrindinėse Kauno gatvėse matyti tokį vaizdą“, – žurnalistams piktinosi  E.Zurofas.

Kaip gūdžiais sovietiniais laikais atsirado ir šio gražaus tautinio-patriotinio renginio smerkėjų. Lietuvos žydų bendruomenė (LŽB) po šventės paskelbė griežtą protestą.

Vasario 16-osos vakare išplatintame pranešime cituojama laikinai LŽB pirmininkės pareigas einanti Faina Kukliansky piktinosi, kad eitynių metu skambėję šūkiai „Lietuva lietuviams“ ir esą buvo nešami plakatai „Vakar juden raus, šiandien Lietuva lietuviams“. Tai, pasak jos, rodo, kad eitynių dalyviai „laiko Lietuvą etninių lietuvių valstybe, o visi kiti turbūt – antrarūšiai piliečiai“. Pasak jos, eisenos dalyviai „propaguoja etninės, o ne pilietinės valstybės principą, ir tai šiuolaikiniame pasaulyje tikrai nepriimtina“. Toks elgesys, pasak jos „prieštarauja ir Konstitucinio Teismo išaiškinimui, kad tauta – visi jos piliečiai, o ne etniniai lietuviai“.

Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) pirmininkas ir Tautininkų sąjungos vicepirmininkas Julius Panka LŽB pareiškimą pavadino šmeižtu:

„Aš nežinau ar LŽB pirmininkė Faina Kukliansky yra suklaidinta ar ji yra sąmoninga provokatorė. Tačiau teiginys, kad eitynėse buvo nešamas plakatas „Vakar – juden raus, šiandien – Lietuva lietuviams!“ yra šlykštus šmeižtas darantis gėdą žydų bendruomenei. Mūsų organizacija lauks ponios Fainos atsiprašymo dėl šio šmeižto. O, eitynėse skambėjęs šūkis „Lietuva – lietuviams, lietuviai – Lietuvai!“ nėra nukreiptas prieš jokias tautines mažumas.“ – portalui Alkas.lt sakė J.Panka ir pridūrė, kad – šūkis „Lietuva – lietuviams!“ apima visus lojalius Lietuvos valstybei piliečius“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė