Vasario 16-ąją tautinis jaunimas Kaune surengs šventines eitynes (video) (25)

Vasario 16-osios eitynės | rengėjų nuotr.

Vasario 16-osios eitynės | rengėjų nuotr.

Vasario 16 d.  Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga (LTJS) jau penktus metus iš eilės surengs tautinio jaunimo eitynės Kaune. Eitynės prasidės 14 val. Ramybės parke, Kaune.

Šiomis eitynėmis LTJS kviečia visus paminėti mūsų tautinės valstybės 95 metų gimtadienį, 1949 metų vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės deklaraciją ir norima atkreipti visuomenės dėmesį į šių laikų iššūkius mūsų tautai ir valstybei – rašoma LTJS pranešime.

„Jau penktus metus organizuojame patriotines eitynes Kaune, tačiau būtent šios eitynės yra itin svarbios visam lietuvių tautiniam judėjimui. Vilniaus miesto savivaldybei atsisakius išduoti leidimą taikiai patriotų šventei, eitynės Kaune įgauna dar didesnę svarbą, o kartu ir užduotį. Eitynių masiškumas, o taip pat ir tvarkos užtikrinimas tampa itin svarbus“, – sako  LTJS Kauno skyriaus pirmininkas Tomas Skorupskis.

„Šiais globalizacijos, socialinės atskirties ir visuomenės degradacijos laikais tautinėms idėjoms lieka vis mažiau vietos. Politikai ir žiniasklaidos atstovai aktyviai užsiima nutautinimo ir iškrypėlių propaganda, o taikius tautinius judėjimus engia, skleidžia apie „juos melagingą informaciją. Kiekvienas gali nebaudžiamas niekinti mūsų valstybės simbolius, o iš patriotiškai nusiteikusių žmonių, norinčių pagerbti tautos didvyrius, bandoma atimti teisę laisvai žygiuoti miestų gatvėmis. Visuomenėje įsigalėjęs abejingumas žlugdo tradicijas, moralę, pagarbą valstybei ir jos istorijai, todėl mes, Lietuvių Tautinio Jaunimo sąjunga, kviečiame vieną svarbiausių mūsų valstybei datų – Vasario 16-ąją švęsti kartu“, – rašoma LTJS pranešime.

Žiniasklaida praneša, kad LTJS eitynės stebės ir grupė atvykėlių iš JAV bei Izraelio. Kalbama, kad Kaune tą dieną žada pasirodyti ir visame pasaulyje žinomas, paskutiniu nacių medžiotoju vadinamas S.Vizentalio centro Izraelio skyriaus vadovas Efraimas Zurofas, o taip pat profesorius Dovydas Kacas. Be to laukiama ir gausaus būrio užsienio žurnalistų.

httpv://youtu.be/mY6kgpdmzA8

Renginys facebooke: http://www.facebook.com/events/256753204456351/

Eitynes vainikuos koncertas „Iš kartos į kartą“, kuriame dalyvaus ansambliai bei muzikos grupės – Ūkanose, Gyvata, Siela, Diktatūra, Karas. Eitynių dalyviams su eisenos varnele taikoma 8lt nuolaida.  Koncertas vyks laisvalaikio namuose „NAUTILUS“. (Savanorių pr. 124, Kaunas) Koncerto pradžia – 17 val.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė