A.Patackas. Atviras laiškas Viktorui Diawarai (92)

Vasario 16-osios eitynės kaune | Alkas.lt, V.Kašinsko nuotr.

Vasario 16-osios eitynės kaune | Alkas.lt, V.Kašinsko nuotr.

Šeštadienį Vasario 16-ąją Kaune vyksiančias prieštaringai vertinamas eitynes stebės ir grupė atvykėlių iš JAV ir Izraelio. Ketina pasirodyti ir visame pasaulyje žinomas, paskutiniu nacių medžiotoju tituluojamas Efraimas Zuroffas. Kaune taip pat laukiama gausaus būrio užsienio žurnalistų (iš delfi.lt).

Globalistinės sutemos virš Lietuvos tirštėja, jos jau temdo šviesiąsias mūsų šventes, Vasario 16-ją ir Kovo 11-ją, kadaise buvusias atgaiva laisvės ištroškusioms sieloms. Jungtinės globalistų, pseudoantinacių ir panašios pajėgos, prisikvietę užsienio žurnalistų, ruošiasi sugadinti Vasario 16-sios šventinę jaunimo eiseną Kaune, kuri vyksta jau penktus metus, ir kuriai Kauno valdžia neabejodama duoda leidimus, nes šie renginiai atitinka visus demokratijos ir šiaip padoraus elgesio reikalavimus.

Turiu pasiūlymą – kviečiame šiame renginyje dalyvauti Viktorą Diawarą. Jaunimui jo pristatinėti nereikia, o vyresniesiems primename, kad Viktoras Diawara yra populiarus  dainininkas ir prodiuseris. Gimė 1978 m. vasario 13 d. Vilniuje, augo Afrikos žemyne -Malyje, vėliau gyveno Vokietijoje ir Airijoje, o dabar gyvena Lietuvoje. Jo motina yra lietuvė, o tėvas – afrikietis rašytojas. Kadangi Malyje vyksta karas, jis norėtų savo tėvus apgyvendinti Lietuvoje. LNK politinių debatų laidoje „Diagnozė: valdžia“ dalyvavęs Viktoras Diawara sakė, kad yra lietuvis, tačiau kitiems lietuviams į tokį nepanašus. Muzikantas teigė manantis, kad per patriotinių pažiūrų atstovų eitynes jam gali grėsti pavojus, todėl tokių renginių vengia. Kai kurie patriotais save vadinantys skustagalviai jo nelaiko lietuviu ir kelia grėsmę. Tokia pat grėsmė iškiltų ir jo šeimai, jei ji apsigyventų Lietuvoje. Ypač jį skaudina interneto komentarai apie jo motiną – „… taip kalbama apie mano motiną, kuri, būdama lietuvė, užaugino savo vaikus lietuviškai, išsiuntė į lietuvišką gimnaziją (Vasario 16-sios gimnaziją Vokietijoje), su mumis tik lietuviškai kalbėjo. Mane įskaudino tokios kalbos. Mano tėvai yra kultūros žmonės. Mama – režisierė, tėvas – rašytojas. Motina yra Lietuvos garbės konsulė vakarų Afrikoje. Čia, Lietuvoje, ir yra mano namai, aš čia gimiau, čia gimė mano vaikai (Viktoras Diawara yra susituokęs su Živile Slivinskaite), mes esame Lietuvos Respublikos piliečiai“.

Gerbiamas Viktorai, tu esi tikresnis lietuvis už kokį nors budulį, kurio tėvai yra etniniai lietuviai, bet kuris gali pasakyti „dėjau ant tos Lietuvos“. Nes tautybė yra ne tik rasės ir kraujo, bet ir apsisprendimo pasekmė. Kaip ir žmogus, tauta turi dvasią ir kūną. Kaip ir žmogaus atveju, dvasia turi vyrauti kūnui. Tas yra lietuvis, kuris visa savo būtimi jaučia tautos dvasią ir esti jai ištikimas. Tai nereiškia, kad kūnas yra nuvertinamas, bet jo sandoroje su dvasia būtent dvasinis pradas yra lemiantis. Be abejo, mišri santuoka yra iššūkis tautiškumui, bet viską lemia apsisprendimas. Esi gerbtinas už tai, kad apsisprendei už lietuvybę, padedamas šeimos ir ypač Tavo motinos, bet lygiai taip būtum gerbtinas, jei būtum apsisprendęs už Tavo tėvo tautybę. Kosmopolitinis variantas, kai, nepajėgiant apsispręsti, pasirenkama būti „niekatruoju”, būtų buvusi blogiausia išeitis.

Tad, reikšdami Tau pagarbą, kviečiame dalyvauti Vasario 16-sios eitynėse Kaune, kurios prasidės 14 val. vietovėje simbolišku pavadinimu – Ramybės parke. Apsaugą nuo provokacijų garantuojame. Parodykime pasauliui, draugams ir nedraugams, kad esame ori ir garbinga tauta.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė