Vilniuje vasario 16-ąją nušvis dešimtoji „AUSZRA 16“ (0)

auszra16-2013Vasario 16 d. Vilniuje, kultūros bare „Kablys“ (Kauno g.5) neformalioje aplinkoje bus paminėta esminė Lietuvos laisvės ir valstybingumo diena, taip pat prisimenant ir Klaipėdos 1923 metų sukilimo 90-ąją sukaktį, koncertinėje programoje gyvai pasirodys penkios alternatyvios muzikos grupės. Baltiškos muzikos leidykla „Dangus“ 95-osioms Lietuvos Nepriklausomybės metinėms rengia tradiciškai netradicinį muzikos vakarą „Auszra 16“. Dar viena apvali sukaktis – kasmet rengiama „Auszra“ šiemet jau dešimtoji.

„Jau dešimtą kartą rengiamas vakaras „Auszra 16“ kasmet draugėn sukviečia laisvus, pilietiškus, savo Tėvynę be etikečių ar skambių lozungų mylinčius žmones“, – teigia rengėjai. Koncertą organizuoja nepriklausoma muzikos leidykla „Dangus“, iš lėšų, surinktų už piliečių skirtą 2 % paramą. Renginio pavadinimas „Auszra“ atkartoja autentišką 1883 m. aušrininkų laikraščio pavadinimą, tapusį pirminiu XX a. pradžios lietuvių tautinio atgimimo simboliu.

„Renginys turėtų būti savitos atmosferos ir gan skirtingas nuo to, koks jis buvo pernai ar užpernai. Šįkart koncertas vyks kultūros bare „Kablys“, kuris antram gyvenimui prikėlė legendinį Vilniaus pastatą“, – teigia organizatoriai. Praėjusio amžiaus paskutinį dešimtmetį šioje vietoje, buvusiuose Geležinkeliečių rūmuose, vyko visi pagrindiniai to metu alternatyvios ir sunkiosios roko muzikos koncertai bei festivaliai. Prikeltas kultūros b baras išlaikė underground dvasią, grubiai atvirą interjerą, bet taip pat klube pasirūpinta kokybiško garso galimybėmis ir kitais moderniais akcentais, tad „Auszra 16“ vyks įspūdingoje aplinkoje.

Muzikinėje „Auszra“ programoje vyraus folk-roko ir sunkiosios metalo muzikos akordai, o dauguma kolektyvų atvyks iš Šiaurės Rytų Aukštaitijos. Scenoje išvysime alternatyvaus poetiško roko grupę „Pievos“ iš Rokiškio, šiuolaikinio folk atlikėjas „Mindrauja“ iš Zarasų, pagan metal atstovus „Juodvarnis“ iš Dusetų, karingo juodmetalio kalvius „Karas“ iš Vilniaus, bei legendinę Lietuvos scenos grupę „Plentas“ iš Pasvalio.

Pastarasis kolektyvas buvo vieni lietuviško roko pionierių, priešakyje savo įkūrėjo Jūrio Baliūno, „Plentas“ groja improvizuotą roką jau nuo 1984 m. Vasario 16-ajai grupė žada pristatyti ypatingą programą su patriotine dvasia. Pasak muzikantų, reikia nepamiršti, kad Nepriklausomybės diena – ne tik svarbus istorinis momentas, bet ir smagi šventė.

Vakarą taip pat įprasmins teminė retro muzika ir kruopščiai surinktų, nematytų archyvinių kadrų vaizdo projekcijos, kurios trumpam perkels susirinkusiuosius į romantiškus tarpukario Lietuvos laikus.

Renginys prasidės 18.00 val. Tautiška giesme. Klubo durys atveriamos 17.15 val.
Numatoma pabaiga apie 23.00 val. Įnašas: 10 Lt.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė