Vasario 16-osios proga tautiečiams užsienyje siunčiamos lietuviškos knygos (0)

knygosVasario 12 d., likus kelioms dienoms iki 95-ųjų Lietuvos Valstybės atkūrimo metinių, smulkių siuntų paslaugų bendrovė „DPD Lietuva“ 39-ioms Europos šalyse įsikūrusioms Lietuvių bendruomenėms išsiuntė beveik 600 knygų, skirtų lituanistinėse mokyklose ir mokyklėlėse besimokantiems vaikams ir paaugliams. Knygos nupirktos ir išsiųstos vykdant Vasario 16-ąjai skirtą projektą, kurio tikslas – padėti emigravusiems lietuviams puoselėti gimtąją kalbą. Projektą globoja Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovė Lietuvoje p. Vida Bandis.

„Užsienio šalyse įsikūrusiose lietuvių bendruomenėse sutelktas didelis potencialas. Ten dirbantys lietuviai atveria plačias galimybes Lietuvos verslui tarptautinėse rinkose, galiausiai, yra sektinas pavyzdys jaunimui. O grįžtantieji, sukaupę patirties, sėkmingai dirba ir kuria verslus čia ir yra mūsų klientai. Svarbu, kad kur bebūtų, lietuviai išlaikytų lietuvių kalbą”, – sakė įmonės vykdantysis direktorius Kastytis Valantinas.

Pasak jo, „DPD Lietuva“ jau daugiau nei dešimtmetį vykdo socialinės atsakomybės veiklą, orientuotą į sėkmingo verslo, visuomenei naudingos veiklos potencialą turinčias bendruomenes. Šiais metais, siekdama padėti užsienyje gyvenantiems lietuviams puoselėti gimtąją kalbą, įmonė nusprendė išplėsti šios veiklos geografiją už šalies ribų.

„Šiuo metu užsienyje veikia daugiau nei 160 lietuvių neformaliojo švietimo įstaigų. Jos kuriasi ir veiklą vykdo tik dėl iniciatyvių, mūsų tautos ateičiai neabejingų žmonių, kurie patys rūpinasi mokyklėlių steigimu, tinkamų patalpų, priemonių, mokyti galinčių žmonių bei, žinoma, tam būtinų lėšų paieška. Lietuvos valstybė šias mokyklėles remia tik kartais atsiųsdama metodinės medžiagos vaikų ugdymui“, – sakė Pasaulio lietuvių bendruomenės atstovė Lietuvoje p. Vida Bandis.

Pasak jos, didesnio dėmesio ir pagalbos lietuvių užsienyje švietimui tikimasi po to, kai pradės veikti kaip tik šiuo metu LR Švietimo ir mokslo ministerijoje baigiamas formuoti specialus už užsienio lietuvių švietimą atsakingas skyrius. „Tuo tarpu lietuvių bendruomenių užsienyje tautinio ugdymo veikla vien mokyklėlėmis neapsiriboja: jos vykdo įvairius projektus, akcijas, organizuoja renginius – ne vienas toks vyks ir Vasario 16-osios proga. Taip pat sveikiname ir remiame įvairias privačias iniciatyvas, prisidedančias prie į užsienį gyventi išvykusių lietuvių kalbos puoselėjimo – tai Pasaulio lietuvių bendruomenės veiklos prioritetas“, – sakė p. Vida Bandis.

Jos globojamą projektą smulkių siuntų bendrovė pradėjo praėjusiais metais. Su kvietimu prisijungti prie jo, įmonė kreipėsi į vaikams ir paaugliams skirtą literatūrą leidžiančias leidyklas, kurios neliko abejingos iniciatyvai. Iš interneto knygyno KNYGOS.lt nupirktos 585 knygos šiandien išsiųstos lietuviškoms mokykloms Airijoje, Belgijoje, Danijoje, Estijoje, Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje, Italijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Suomijoje, Švedijoje ir Vokietijoje.

Kategorijos: Švietimas, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė