Prezidentė D.Grybauskaitė priminė L.Linkevičiaus pavaldiniui savo vietą (8)

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Dalia Grybauskaitė | lrp.lt nuotr.

Skiriami valstybės pareigūnai neturėtų valstybės vardu daryti pareiškimų, pareiškė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, įvertindama Lietuvos ambasadoriaus JAV Žygimanto Pavilionio pareiškimą dėl Lino Linkevičiaus atsiprašymo Lenkijai.

Vasario 12 d. Prezidentėr viešėdama Vilniaus M.Biržiškos gimnazijoje žurnalistų paklausta kaip vertina Ž.Pavilionio pareiškimą, jog jis sveikina Lenkijos spaudai išsakytus Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus atsiprašymo žodžius.

„Valstybės vardu daryti pareiškimus gali tiktai tautos renkami pareigūnai, o ne skiriami“, – sakė Prezidentė.

Vasario 7 d. Lenkijoje L.Linkevičius duodamas interviu pagrinddiniams kaimyninės šalies dienraščiams atsiprašė už Lietuvos Respublikos Seimą, kuris kuris per paskutinį Prezidento Lecho Kačynskio (Lech Kaczynski) vizitą nepritarė Andriaus Kubiliaus ir Remigijaus Šimašiaus Seimui teiktam lenkų asmenvardžių rašymo įstatymo projektui, bet palaikė Gintaro Songailos ir Ryto Kupčinsko alternatyvų projektą – leidžianti lenkų pavardes rašyti ne vietoj valstybine kalba užrašytos formos bet greta.

Komentuodamas tokį Lietuvos Seimo sprendimą L.Linkevičius rėžė, jog „tai – didelė gėda“.

L.Linkevičiaus pavaldinys Ž.Pavilionis kalbėdamas naujienų portalui LRT.lt apie savo viršininko poelgį sakė: „Asmeniškai man, kaip artimai dirbusiam su Lecho Kaczynskio komanda, ministro L. Linkevičiaus atsiprašymas Lenkijoje buvo jei ne nuodėmių išpirkimas už tai, kas buvo padaryta geriausiam Lietuvos draugui, tai bent jau – didelis palengvėjimas. Nes man asmeniškai buvo gėda dėl to, kas įvyko Lietuvoje L. Kačinskio vizito metu“, – postringavo  Ž.Pavilionis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė