Minint skrydžio per Atlantą metines skelbiamas konkursas jaunimui kurti palydovus, raketas ir bepiločius orlaivius (0)

Jaunimas ir kosmosasLietuvos kosmoso asociacija kviečia moksleivius, studentus ir kitus asmenis dalyvauti pirmą kartą rengiamame Lietuvos mokomųjų palydovų „CanSat“ (CS), raketų ir bepiločių orlaivių (BPO) konkurse, kuris organizuojamas minint Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą 80-metį.

Konkurso dalyviai, konstruodami sudėtingas sistemas, turės puikią progą praktiškai pritaikyti įvairių disciplinų žinias ir bendruosius gebėjimus.

„Tai bus pirmoji jų oro ar kosmoso misija, kurios metu, kaip ir tikros misijos metu, reikės rengti dokumentus, planuoti, konstruoti, integruoti sistemas, testuoti, paleisti, analizuoti duomenis, pristatyti projektą ir jo rezultatus,“ – sakė Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus.

Konkursų užduotys – kūrybinės

Konkurso „CanSat“ dalyviai turės patys susikonstruoti tikrą palydovą imituojantį palydovą „CanSat, kuris turės tilpti į gaiviųjų gėrimų skardinę. 350 ml skardinėje turės būti sumontuotos visos pagrindinės palydovo sistemos. Po paleidimo iš raketos palydovas CanSat turės atlikti tam tikras užduotis ir saugiai nusileisti ant žemės.

Kito – bepiločių orlaivių – konkurso dalyviai irgi patys turės pasigaminti bepilotį orlaivį. Dalyvių sukonstruoti bepiločiai orlaiviai turės pasiekti tam tikrą aukštį ir nuskristi reikiamą atstumą, atlikti užduotis ir saugiai nusileisti. Pilotai juos galės valdyti tik pakilimo ir nusileidimo metu, skrydžio metu turės būti įjungtos orlaivio sistemos, kurios valdys skrydį pagal įvestus parametrus.

Palydovas gali saugiai paskraidinti vištos kiaušinį

Konkurso dalyviai be privalomų užduočių galės atlikti ir papildomas užduotis, pavyzdžiui, „CanSat“ konkurso dalyviai galės saugiai paskraidinti žalią vištos kiaušinį, bepiločių orlaivių konkurso dalyviai papildomai galės aptikti radijo taikinį ir nuskaityti jo vizualinę informaciją.

Konkurse gali dalyvauti komandos, kurias sudaro 2-4 asmenys, turintys ne mažiau kaip 14 metų, o joms vadovauti gali asmenys, turintys ne mažiau kaip 18 metų.

Konkursas vyks dviem etapais. Atrankinis konkurso etapas prasidėjo 2013 m. sausio 28 d., paskelbiant konkurso taisykles, baigsis 2013 m. balandžio 20 d. atrankiniais startais. Finalinis etapas prasidės 2013 m. balandžio 21 d., baigsis 2013 m. liepos 14 d. nugalėtojų paskelbimu.

Susidomėjusieji kviečiami greičiau registruotis

Lietuvos kosmoso asociacija konkurso dalyvių nepaliks nežinioje. Dalyviams bus rengiami seminarai, pateikiama mokomoji medžiaga. Svarbiausia iki šių metų vasario 16 dienos suspėti užsiregistruoti. Konkurso taisyklės ir kita informacija skelbiama Lietuvos kosmoso asociacijos internetiniame puslapyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė