G. Karosas ministrui L.Linkevičiui: Lietuva Lenkijai nepadarė nieko bloga, kad Jūs turėtumėte jos atsiprašinėti (0)

Gintaras Karosas | wikipedia.org nuotr.

Gintaras Karosas | wikipedia.org nuotr.

Po Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus akibrokštiško poelgio Lenkijoje šių metų vasario 7 d. Alkas.lt redakcija gauna laiškų su pranešimais, kreipimųsi raštais ir pareiškimais, kuriuos patriotiškai nusiteikę Lietuvos piliečiai ir visuomeninės organizacijos bei partijos išsiuntė užsienio reikalų ministrui įvertindamos jo išsišokimą. Skelbiame kelis gautus laiškus:

Gintaras Karosas
2013 02 07 d.
Dėl nesusipratimo Lietuvos-Lenkijos santykiuose

Gerbiamas Ministre,

Esu tolerantiškas žmogus, gimęs ir visą laiką gyvenęs bei dirbęs Vilniaus rajone. Lietuva Lenkijai nieko nepadarė bloga, kad Jūs turėtumėte jos atsiprašinėti. Niekaip negalima sieti Lenkijos buvusio prezidento Kačinskio žūties (dėl piloto ar paties eksprezidento nurodymų leistis netinkamomis oro sąlygomis kaltės) ir Lietuvos valstybės interesų.

Jei objektyviai viską pasversite, išanalizuosite, tikrai pamatysite, kad mūsų dvišaliuose santykiuose nuo Lenkijos esame nukentėję, o lenkų tautinei bendrijai Lietuvoje dabar yra sudarytos pačios geriausios sąlygos, tai privalome būti bent jau orūs. Mūsų valstybė atkurta lietuvių kalbos pagrindu. Mūsų kalba yra jos pamatas, todėl neturėtume pasiduoti spaudimams ar naudoti neadekvatiems mainams. Norisi tikėtis, kad prieš darydamas atsakingus pareiškimus ateityje, Jūs visgi skirsite laiko geriau susipažinti kokia yra reali padėtis tautinių bendrijų gyvenamose teritorijose, kokia padėtis čia mokyklose (kur dažnai nesilaikoma LR teisės aktų),  kaip yra spekuliuojama tautiniais klausimais siekiant politinės naudos ir kt.

Dėkoju, jei radote laiko perskaityti šį laišką.

Pagarbiai,

Gintaras Karosas, Vilniaus rajono savivaldybės tarybos narys, Europos parko muziejaus, vadovas, Nacionalinės pažangos premijos laureatas

****

LIETUVOS LAISVĖS KOVOTOJŲ SĄJUNGA

LR Prezidentei Gerbiamai Daliai Grybauskaitei
LR Seimo Pirmininkui Gerbiamam Vydui Gedvilui
LR Ministrui Pirmininkui Gerbiamam Algirdui Butkevičiui
LR Seimo nariams

Pareiškimas

Vilnius, 2013 02 08 d.

Lietuvos Laisvės kovotojų sąjunga (LLKS) numatomo Užsienio reikalų ministro (URM) vizito į Lenkiją akivaizdoje kreipėsi į Prezidentę, Seimo pirmininką, Ministrą pirmininką ir į Seimo narius, įvertinusi Premjero pažadą legalizuoti atskirose Lietuvos vietovėse svetima kalba rašyti vietovardžius, gatvių pavadinimus, pasuose rašyti kitokia kalba Lietuvos piliečių pavardes ir vardus, atkreipė dėmesį ir iš anksto perspėjo visus priesaiką davusius Lietuvos valstybės atsakingus piliečius apie galimą neapgalvotą priesaikos normos saugoti valstybės teritorinį vientisumą sulaužymą ir iš to išplaukiančią teisinę atsakomybę su apkalta.

Sąjunga taip pat organizavo piketą prie URM ir įteikė peticiją, kurioje įsakmiai persergėjo nedaryti nuolaidų akivaizdžiai nepamatuotiems, keliantiems pavojų Lietuvos teritoriniam vientisumui bei skatinimui pažeisti LR Konstituciją, Lenkijos reikalavimams.

Nepaisydamas LLKS įspėjimų, būdamas su oficialiu vizitu Varšuvoje, 2013 02 07 Užsienio reikalų ministras atsiprašė lenkų už tai, „kaip Lietuvos politikai pasielgė tragiškai žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kačinskio, kai 2010 m. Lietuvoje viešėjusiam Lenkijos vadovui tėkštas antausis nepritariant lenkiškų pavardžių daliniam įteisinimui“. Tokią poziciją L.Linkevičius išsakė duodamas interviu įtakingam dienraščiui „Žečpospolita“.

Ministras pirmininkas atsiprašė už tai, ko Seimas net teoriškai negalėjo priimti nei vieno iš dviejų svarstomų alternatyvių įstatymų, susijusių su asmenvardžių rašyba, tačiau neatmetė L.Kačinskio atvykimo dieną nelietuviškos asmenvardžių rašybos įteisinimo idėjos. Seimas ir neprivalėjo pagal kažkieno užsakymą ar kokia iškilminga proga priimti neišdiskutuotą įstatymą juolab, pažeidžiantį LR Konstituciją. Premjeras L.Linkevičius net nepasidomėjo, ar buvo už ką atsiprašinėti, net jei tai būtų morališkai, istoriškai ir politiškai pateisinama.

Tokį L.Linkevičiaus poelgį be tautos ir aukščiausių valstybės institucijų įgaliojimo laikome neteisėtu,  lietuvių tautos ir jos istorinės atminties įžeidimu, kurstančiu tautinę neapykantą bei provokuojančiu nesantaiką, tautos atstovybės nutarimo dėl lietuviško raidyno apsaugos asmenišku neigimu, priesaikos normos  – saugoti valstybės teritorinį vientisumą –  sulaužymu (dviem rajonams numatomos skirtingos pilietinės teisės).

Reikalaujame už nekompetenciją ir įgaliojimų viršijimą inicijuoti užsienio reikalų ministro L.Linkevičiaus apkaltą bei atstatydinimą iš pareigų, o jo žeminantį ir antivalstybinį pareiškimą paskelbti niekiniu.

Jonas Burokas, LLKS valdybos pirmininkas

***

Taip pat skaitykite anksčiau skelbtus signataro Zigmo Vaišvilos ir baltisto hab. dr. Alvydo Butkaus laiškus.

 

Kategorijos: Laiškai Alkui, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė