Europos Komisija ieško geriausių klimato kaitos problemų sprendimų Europoje (0)

whataretheywaitingfor.com nuotr.

whataretheywaitingfor.com nuotr.

Šiandien už klimato politiką atsakinga Europos Komisijos narė C. Hedegard (Connie Hedegaard) skelbia mažo anglies dioksido kiekio technologijų konkursą ir ragina kūrybingus bei novatoriškų idėjų nestokojančius žmones iš visos Europos Sąjungos pateikti konkursui savo ekologiškas iniciatyvas. Konkursas „Tau patinkantis pasaulis“ yra Europos Komisijos kampanijos prieš klimato kaitą „Tau patinkantis pasaulis“ dalis.

Komisijos narė C. Hedegard  sakė: „Konkursas suteikia puikią progą ne žodžiais, o darbais įrodyti  klimato kaitos svarbą. Teikdami savo projektus Jūs patvirtinate, kad kurti mums patinkantį pasaulį, kurio klimatas būtų malonus, yra įmanoma, o mūsų gyvenimas dėl to netaps nei nuobodus, nei pilkas.“

Per tris mėnesius nuo šiandien konkursui „Tau patinkantis pasaulis“ galite pateikti savo sėkmingą mažo anglies dioksido technologijų projektą. Bus vertinami visi projektai – dideli, maži, pateikti piliečių ar ES valstybėje narėje įsisteigusių organizacijų – svarbiausia, kad pagrindinis projektų tikslas būtų mažinti išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį.

Tai gali būti elektrinis dviratis prekėms vežti,  inovacijomis pagrįstas gamybos procesas, padedantis sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ir elektros energijos sąskaitas, tvarūs pastatai ar šilumos tiekimo sprendimai. Europoje gausu praktinių ekologiško gyvenimo būdo pavyzdžių, kurie gali padėti užkirsti kelią klimato kaitai ir pagerinti mūsų gyvenimo kokybę.  Konkurso „Tau patinkantis pasaulis“ tikslas – pristatyti šiuos projektus visuomenei ir apdovanoti kūrybiškiausius, praktiškiausius bei veiksmingiausius iš jų.

Praktinė informacija

Gegužės ir birželio mėn. kampanijai skirtos svetainės lankytojai galės balsuoti už kūrybiškiausią ir labiausiai įkvepiančią iš atrinktų iniciatyvų.  Iš dešimties daugiausia balsų surinkusių projektų C. Hedegard pirmininkaujama vertinimo komisija atrinks tris laimėtojus. Laimėtojai bus pagerbti 2013 m. spalio mėn. Kopenhagoje vyksiančioje „Sustania“ apdovanojimų ceremonijoje, kurią rengia mūsų kampanijos partneris „Sustania“ – tarptautinis tvarumo iniciatyvos aljansas, kuriam atstovauja A. Švarcnegeris ( Arnoldas Schwarzeneggeris) ir kurio veiklos tikslas – ieškoti jau parengtų sprendimų ir juos viešinti.

Vykdant šią kampaniją ypatingas dėmesys skiriamas penkioms šalims – Bulgarijai, Italijai, Lietuvai, Lenkijai ir Portugalijai. Šiose šalyse atrinktų nugalėtojų projektams skirti plakatai bus naudojami per nacionalines kampanijas 2013 m. rudenį.

Kampanijos aplinkybės

Konkursas yra kampanijos „Tau patinkantis pasaulis. Tavo mėgstamas klimatas“ dalis.  Nuo 2012 m. spalio mėn., kai ši kampanija buvo pradėta, ja socialinėje žiniasklaidoje susidomėjo daugiau kaip 20 000 žmonių ir prie jos prisijungė daugiau kaip 130 oficialių partnerių, tarp kurių ir valdžios institucijos, nevyriausybinės organizacijos, akademinė bendruomenė bei verslo atstovai. Jos tikslas – pristatyti jau egzistuojančius taupius sprendimus, susijusius su vieno iš ES tikslų – iki 2050 m. šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekiui sumažinti 80–95 % – įgyvendinimu, taip pat skatinti ieškoti naujų sprendimų.

Daugiau informacijos apie kampaniją, konkursą ir atrankos kriterijus rasite kampanijai skirtoje svetainėje, „Facebook“ ir „Twitter“ socialiniuose tinkluose: Facebook, Twitter

Daugiau informacijos apie „Sustainia“ apdovanojimus rasite svetainėje.

Daugiau informacijos apie Komisijos veiksmų planas rasite Klimato politikos GD svetainėje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė