Vasario 16 d. Seime bus pagerbti Nacionalinės kultūros ir meno premijos nugalėtojai (1)

Vlado Vildžiūno skulptūra „Lietuvos baladė“ Vilniuje | wikipedija.org nuotr.

Vlado Vildžiūno skulptūra „Lietuvos baladė“ Vilniuje | wikipedija.org nuotr.

Vasario 16 d., šeštadienį, 15 val. Seimo galerijoje vyks 2012-ųjų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų pagerbimo ir kūrybos pristatymo renginys.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų septynerių metų Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius nuo 1989 metų. Nacionalinės premijos laureatai išrenkami ir paskelbiami gruodžio mėnesį, premijas Respublikos Prezidentas laureatams įteikia Vasario 16-osios proga. Seime nuo 2001 metų rengiamas tradicinis Nacionalinės premijos laureatų kūrybos pristatymo vakaras.

2012 metais Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos atiteko skulptoriui Vladui Vildžiūnui – už modernios nacionalinės kultūros vizijos įkūnijimą ir laisvos dvasios kultūros židinio puoselėjimą, literatūrologui ir literatūros kritikui Kęstučiui Nastopkai – už pasaulinį pripažinimą pelniusios lietuviškos semiotikos plėtojimą ir literatūros kūrinių suvokimo meną, scenografui Vitalijui Mazūrui – už lėlių teatro virsmą ryškiu Lietuvos kultūros reiškiniu, už kūrybos sąsajas su etnine lietuvių pasaulėjauta, architektui Eugenijui Miliūnui – už konceptualų architektūros erdvių suvokimą, už šiuolaikinių visuomenei reikšmingų pastatų sukūrimą, vizualaus meno kūrėjui Žilvinui Kempinui – už minimalistinės šiuolaikinio meno kalbos įtaigą ir jos tarptautinį rezonansą ir dirigentui Modestui Pitrėnui – už platų kūrybinį mostą interpretuojant klasikinę ir šiuolaikinę muziką bei lietuviškos muzikinės kultūros sklaidą.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatus Seime pasveikins Seimo Pirmininko pavaduotoja, Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijos pirmininkė Irena Degutienė ir Seimo Pirmininko pavaduotojas Algirdas Sysas, Seimo narys, 2003 m. Nacionalinės premijos laureatas prof. Vytautas Juozapaitis. Renginyje kviečiami dalyvauti Nacionalinės premijos laureatai, Seimo nariai, Lietuvoje reziduojantys užsienio šalių ambasadoriai. Nacionalinės premijos laureatus pasveikins liaudies dainų atlikėja, 2008 m. Nacionalinės premijos laureatė Veronika Povilionienė ir saksofonininkas, 2002 m. Nacionalinės premijos laureatas Petras Vyšniauskas, operos solistė „Operos švyturio“ premijos laureatė Ieva Prudnikovaitė-Pitrėnė (akompanuos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentė Nijolė Ralytė). Renginio pabaigoje 1996 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas prof. Vladimiras Prudnikovas su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studente Renata Dubinskaite ir doktorante Saule Šeryte atliks teatralizuotą baroko stiliaus koncertą.

Nacionalinės premijos laureatų darbai bus pristatyti Seimo galerijoje surengtoje ekspozicijoje. Lankytojai turės galimybę pamatyti Vlado Vildžiūno skulptūras, Žilvino Kempino instaliacijas, Eugenijaus Miliūno architektūrinius sprendimus, Kęstučio Nastopkos knygų parodą ir Vitalijaus Mazūro scenines kompozicijas.

Vasario 16 d. 14–17 val. Parlamento galerijoje skelbiamos atvirų durų valandos. Įėjimas į renginį laisvas – per Seimo I rūmų apsaugos postą.

Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų kūrybos paroda Seime bus eksponuojama iki kovo 4 dienos. Seimo lankytojai kviečiami susipažinti su ekspozicija penktadieniais atvirų durų valandų metu.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė