Lenkijos užsienio reikalų ministras pareikalavo, kad LR Seimas „sėkmingai“ perbalsuotu dėl lenkiškos rašybos Lietuvos piliečių pasuose (17)

Sikorskis reikalauja perbalsuoti | Alkas.lt nuotr.

Sikorskis reikalauja perbalsuoti | Alkas.lt nuotr.

Nekelti nė kojos  į Lietuvą kol Lietuvos Respublikos piliečių pasuose pavardžių nebus leista rašyti lenkiškai prisiekęs Lenkijos Užsieinio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis (Radoslawas Sikorski) toliau elgiasi arogantiškai.

Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus atvykimą į Lenkiją ir nuolankų atsiprašymą Lenkų tautos už esą gėdingą Seimo elgesį, pavadines tik pradžia R.Sikorskis duodamas interviu Lenkijos valstybiniam radijui pareiškė, kad apie „naują dinamiką“ Vilniaus ir Varšuvos santykiuose bus galima pradėti kalbėti tik tada kai Lietuva įteisins lenkiškus rašmenis savo piliečių pasuose.

„Tai, kad Lietuvos užsienio reikalų ministras atsiprašė už tai, kad paskutinio Lecho Kačinskio vizito dieną, turėdami gerą ir kompromisinį pavardžių rašybos įstatymo projektą tą projektą atmetė, tai pirmas gražus gestas. Bet, visų antra, tai veda prie akivaizdžios politinės išvados – kad tą klaidą reikia ištaisyti“, – Lenkijos radijui sakė R.Sikorskis .

„Kai ši klaida bus taisoma, tai reiškia, pavyzdžiui, kad dėl to paties įstatymo projekto bus iš naujo, šįsyk – sėkmingai, balsuojama. Tada bus galima kalbėti apie naują Lenkijos-Lietuvos santykių dinamiką“, – ultimatyviai dėstė R.Sikorskis.

Vasario 12 d. į Lenkiją oficialaus vizito išvyko Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius ir energetikos ministras Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) atstovas Jaroslavas Neverovičius. Kaip žinia šio vizito išvakarėse lenkų nacionalistinės partijos vadovas Valdemaras Tomaševskis ultimatyviai pareiškė, kad LLRA partijos darbas valdančioje koalicijoje netenkina, ir, esą yra svarstoma galimybė trauktis iš koalicijos.

„Mums nepavyksta susitarti dirbant šioje daugumoje. Galiu pasakyti, kad aš nematau perspektyvos dirbti šioje koalicijoje“, –  ministro pirmininko vizito į Lenkiją išvakarėse, po koalicijos politinės tarybos susirinkimo, kuriame buvo nuspręsta patenkinti pagrindinius LLRA reikalavimus švietimo srityje, rėžė nacionalistinės lenkų partijos vadas Tomaševskis.

„Dabar žiūrėsime, kaip tas susitarimas bus įgyvendintas – laukiam švietimo ministro įsakymo dėl naujos egzaminų tvarkos“, – dėstė V.Tomaševskis.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė